Poziomy banner na głównej

Alumast produkuje coraz więcej

25/10/2019

W I półroczu 2019 r. przychody Grupy Alumast wzrosły o 40 proc., do 7,4 mln zł. W pierwszym kwartale spółka poniosła straty, ale w drugim odrobiła je z nawiązką i w sumie całe półrocze zakończyła symbolicznym zyskiem netto w wysokości 92 tys. zł. Pozytywnie wpłynęło to na notowania spółki, które na przełomie roku spadły do poziomów z czasu upadłości.

Jak zaznaczył zarząd, szczególny wpływ na poprawę wyników spółki i grupy kapitałowej miało zakończenie prac przy rozbudowie linii do produkcji kompozytowych słupów. Dzięki temu znacznie zwiększono potencjał produkcyjny i samą produkcję – tylko w drugim kwartale wyprodukowano o ponad 3,3 tys. sztuk słupów więcej niż w I kwartale 2019 r.

Jeszcze w czwartym kwartale tego roku spółka rozpocznie montaż kolejnych urządzeń, które powiększą zdolności produkcyjne do 15 tys. sztuk kompozytowych konstrukcji miesięcznie.

Ponadto spółka rozpoczęła działania promujące innowacyjne rozwiązanie, jakim jest Smartpole Crossing, czyli aktywne przejścia dla pieszych z doświetleniem, oraz Smartpole Charger, czyli stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Kolejnym pomysłem jest Designpole, czyli kompozytowy słup podświetlony ze wzorem, co jest autorskim produktem spółki, który – jak przekonuje zarząd – rozwiązuje problem zaśmiecania przestrzeni światłem. To kwestia coraz częściej podnoszona, bo 80 proc. ludzi żyje w tzw. ciągłym zmierzchu, a brak ciemności ma negatywne skutki dla zdrowia, bo m.in. zaburza pracę komórek w ciele.

Alumast I pół. 2019 I pół. 2018 zmiana r/r w proc.
Przychody w mln zł 7,40 5,28 40%

RE

Raport – Firmy elektrotechniczne na GPW w numerze listopadowym Rynku Elektrycznego

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter