Poziomy banner na głównej

Z przyjemnością ogłaszamy sprzedaż naszej działalności w zakresie produktów LED firmie SMART – Gregg Lowe, dyrektor generalny Cree

19/10/2020

Cree zawarło ostateczną umowę sprzedaży swojego biznesu ledowego Cree LED firmie SMART Global Holdings, Inc. Szacowana wartość transakcji to 300 mln USD.

Po sfinalizowaniu transakcji w pierwszym kwartale 2021 r. produkty Cree będą sprzedawane pod marką SMART.

Cree LED ma jedną z najszerszych w branży ofert wysokowydajnych chipów LED i wysokowydajnych komponentów LED. Reprezentuje jedną z najsilniejszych marek w branży.

SMART jest światowym liderem w dziedzinie pamięci specjalistycznych, pamięci masowych i wysokowydajnych rozwiązań komputerowych obsługującym przemysł elektroniczny od ponad 30 lat.

Cree otrzyma wstępną płatność gotówkową w wysokości 50 mln USD po zamknięciu transakcji oraz 125 mln USD płatną w terminie zapadalności noty sprzedawcy wystawionej przez SMART na rzecz Cree z terminem płatności w sierpniu 2023 r. Cree może również otrzymać wypłatę w wysokości do 125 mln USD w oparciu o przychody i zysk brutto Cree LED w pierwszych czterech kwartałach po zamknięciu transakcji.

Z przyjemnością ogłaszamy sprzedaż naszej działalności w zakresie produktów LED firmie SMART, co stanowi kolejny kluczowy krok na naszej drodze do stworzenia globalnej potęgi w dziedzinie półprzewodników. Ta transakcja w wyjątkowy sposób pozwala nam skoncentrować się na przejściu z krzemu na węglik krzemu i dodatkowo wzmacnia naszą pozycję finansową, co pozwoli na inwestycje w dziedzinach: pojazdów elektrycznych, sieci 5G i nowoczesnego przemysłu – powiedział Gregg Lowe, dyrektor generalny Cree.

RE

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter