Firma Spotline zmieniła się w SLV Poland

01/06/2021
oprawy ogrodowe SLV

SLV, wiodący niemiecki dostawca produktów i rozwiązań oświetleniowych, przejął polską firmę Spotline od jej poprzednich udziałowców.

  • Niemiecka firma SLV przejęła polską firmę Spotline, tym samym po 20 latach marka Spotline przestała istnieć.
  • Dnia 1 czerwca 2021 r. firma Spotline Sp. z o.o. przekształciła się w SLV Poland.

Polska jest dla SLV kluczowym rynkiem w strategii ekspansji w tej części Europy, a utworzenie spółki zależnej pozwala na bardziej bezpośrednią współpracę z polskimi klientami. Dotychczasowi klienci firmy będą obsługiwani przez SLV Poland w podobny sposób, jak wcześniej. Nie zmienił się także zespół – kontynuuje swoją pracę pod kierownictwem Bartłomieja Sroczyńskiego.

W ramach strategii cyfryzacji SLV uruchomił również nową stronę internetową w języku polskim, która jest dostępna pod adresem www.slv.com.

Spotline był oficjalnym dystrybutorem produktów SLV w Polsce od ponad 20 lat. Firmę, z siedzibą w Ożarowie Mazowieckim, prowadzili Mariusz Soroczyński i Iwona Soroczyńska.

SLV jest wiodącą firmą w zakresie produktów oświetleniowych do mieszkań i obiektów handlowych, zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Przedsiębiorstwo działa na rynku od 1979 roku, a główna siedziba firmy mieści się w Niemczech. SLV od lat należy do najszybciej rozwijających się i odnoszących największe sukcesy dostawców produktów i rozwiązań oświetleniowych w Europie. Firma jest częścią SLV Lighting Group, składającej się z 6 marek, które prowadzą spółki zależne i stowarzyszone w Niemczech, Francji, Włoszech, Belgii, Holandii, Szwajcarii, Czechach, Słowenii, Norwegii, Portugalii, Danii, Chinach, Wielkiej Brytanii i Rosji.

Zobacz także: Przemysł oświetleniowy w Polsce

RE

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter