Z rynku oświetleniowego znika marka Spotline

02/03/2021
oprawy ogrodowe SLV

SLV, wiodący niemiecki dostawca produktów i rozwiązań oświetleniowych, przejął polską firmę Spotline od jej poprzednich udziałowców.

Polska jest dla SLV kluczowym rynkiem w strategii ekspansji w tej części Europy, a przejęcie Spotline pozwoli przekształcić tego zaufanego partnera SLV w spółkę zależną, która będzie mogła bezpośrednio odpowiadać na wymagania międzynarodowych klientów SLV.

Po przejęciu nazwa i marka Spotline zostanie zmieniona na SLV. Dotychczasowi klienci firmy będą obsługiwani przez SLV Polska w podobny sposób, jak wcześniej. Nie zmieni się także zespół Spotline – będzie kontynuował swoją pracę pod kierownictwem Bartłomieja Sroczyńskiego.

SLV, w trakcie oficjalnej uroczystości nabycia udziałów Spotline, podziękowała byłym partnerom Mariuszowi Sroczyńskiemu i Iwonie Sroczyńskiej za zaangażowanie i życzyła im sukcesów w pozostałych przedsięwzięciach. Spotline był oficjalnym dystrybutorem produktów SLV w Polsce od ponad 20 lat. Firma ma swoją siedzibę w Ożarowie Mazowieckim. Salon firmowy znajduje się także w Jankach pod Warszawą.

SLV jest wiodącą firmą w zakresie produktów oświetleniowych do mieszkań i obiektów handlowych, zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Przedsiębiorstwo działa na rynku od 1979 roku, a główna siedziba firmy mieści się w Niemczech. SLV od lat należy do najszybciej rozwijających się i odnoszących największe sukcesy dostawców produktów i rozwiązań oświetleniowych w Europie. Firma jest częścią SLV Lighting Group, składającej się z 6 marek, które prowadzą spółki zależne i stowarzyszone w Niemczech, Francji, Włoszech, Belgii, Holandii, Szwajcarii, Czechach, Słowenii, Norwegii, Portugalii, Danii, Chinach, Wielkiej Brytanii i Rosji.

Zobacz także: Przemysł oświetleniowy w Polsce

RE

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter