Falownik nie ma znaczenia? Eksperci rozwiewają wątpliwości

21/03/2024
instalatorzy falowników fotowoltaicznych Fronius

W kolejnych latach wybór odpowiedniego falownika fotowoltaicznego może mieć coraz większe znaczenie dla instalatorów – wskazuje firma Fronius, która rozpoczyna nową kampanię informacyjną „Falownik nie ma znaczenia?”. Jak oceniają eksperci Fronius Polska, obecnie ważną rolę odgrywają nie tylko sprawy jakości urządzeń i oferowanych funkcji, lecz także wsparcie techniczne, szkolenia, bezpieczeństwo danych czy miejsce produkcji.

Kampania informacyjna „Falownik nie ma znaczenia?” została zainicjowana w marcu 2024 r. przez markę Fronius Solar Energy, światowego producenta urządzeń fotowoltaicznych. Lider branży solarnej zamierza koncentrować uwagę na znaczeniu doboru falownika dla systemu fotowoltaicznego.

Falownik to nie tylko urządzenie

Eksperci Fronius Polska wskazują, że w obecnych czasach i przy obecnym rozwoju technologii sprawa wyboru optymalnego falownika staje się coraz bardziej istotna. Nowa kampania, która będzie prowadzona w najbliższych miesiącach, służyć ma przede wszystkim zwiększaniu świadomości wśród kontrahentów i prezentowaniu zalet nowych rozwiązań.

Maciej Piliński Fronius Polska

W ramach nowej kampanii zamierzamy zwrócić większą uwagę na szersze spektrum kwestii związanych ze znaczeniem wyboru falownika, które nie zawsze są w pełni uwzględniane przez instalatorów. W praktyce dobry falownik to nie tylko jakość samego urządzenia czy oferowane funkcjonalności, lecz również cały szereg pobocznych kwestii. Istotne znaczenie ma też bowiem np. poziom oferowanych szkoleń dla instalatorów czy stopień bezpieczeństwa przechowywanych danych – mówi Maciej Piliński, dyrektor Solar Energy w firmie Fronius Polska.

Nowe technologie, czyli falowniki przyszłości

Kampania będzie skupiać się m.in. na nowatorskich rozwiązaniach dotyczących falowników i korzyściach, jakie ze sobą niosą. Eksperci Fronius Polska wskazują np. na technologię aktywnego chłodzenia, funkcję ciągłego monitorowania stanu instalacji (Solar.web) oraz technologię wykrywania i przerywania łuku elektrycznego (Arc Guard).

Aktualnie producent wprowadza na rynek także innowacyjny falownik GEN24. Jest to falownik dla właścicieli domów, który zapewnia optymalne bezpieczeństwo i możliwości uzyskania wysokiego stopnia zużycia energii na potrzeby własne domu z energii słonecznej. Co ważne, dzięki zastosowanym przez firmę Fronius rozwiązaniom urządzenie to może w każdej chwili stać się falownikiem hybrydowym GEN24 Plus z opcjonalną funkcją pełnego zasilania rezerwowego.

Szkolenia dla instalatorów fotowoltaiki

Z kampanią „Falownik nie ma znaczenia?” łączy się także udoskonalona koncepcja szkoleń marki Fronius. Obecnie jej główny element to praktyczne szkolenia, które organizowane są w odpowiednio przystosowanych laboratoriach w Gliwicach i Gdańsku. Program zajęć przewiduje przygotowanie instalatorów do montażu, konfiguracji oraz obsługi wszystkich nowych rozwiązań marki.

szkolenia Fronius dla instalatorów falowników fotowoltaicznych
Szkolenia praktyczne Fronius Polska dla instalatorów falowników fotowoltaicznych

Bezpieczne dane i łańcuchy dostaw

Jak podkreślają eksperci Fronius Polska, w obecnych realiach geopolitycznych warto zwracać szczególną uwagę również na bezpieczeństwo przechowywania danych oraz to, gdzie produkowane są falowniki. Sam Fronius przechowuje dane użytkowników na europejskich serwerach. Około 70 proc. komponentów montowanych w jego urządzeniach pochodzi z Europy.

Więcej informacji o kampanii można odnaleźć TUTAJ.

FRONIUS

Zapisz się na bezpłatny newsletter