Firma zbudowana na marzeniach. Jubileusz firmy Ergom

07/06/2019
zarząd Ergom podczas gali 30-lecia

Ergom ma 30 lat. Z tej okazji firmy i instytucje współpracujące zostały zaproszone na Jubileuszową Galę. Uroczystość odbyła się 30 maja, w centrum edukacyjno-kulturalnym Łodzi – EC1.

Firma została założona przez dwóch entuzjastów elektrotechniki: Janusza Majchrowicza i Jerzego Pietrasika. Współwłaściciele mają po 50 procent udziałów, i do dziś pracują razem. Jest to niewątpliwy sukces, ponieważ mało jest spółek, które potrafią utrzymać stały skład zarządu przez tyle lat.

Nie zawsze było łatwo. Dotarliśmy do dnia dzisiejszego dzięki ludziom, których losy związały się z naszą firmą. Sukces zawdzięczamy też klientom polskim i zagranicznym. Niemałe znaczenie miała konkurencja: dopingowała nas do pracy, do szybszego działania i rozwoju – wspomniał Jerzy Pietrasik podczas Gali.

Idea funkcjonowania firmy zawarta jest w jej nazwie. ERG to jednostka pracy, a OM odnosi się do oporu elektrycznego. Parafrazując te określenia, otrzymamy pracę i upór. Pasuje to do wysiłku, jaki konieczny był na każdym etapie rozbudowy przedsięwzięcia, szczególnie wtedy, gdy pojawiały się sytuacje kryzysowe.

Firma bez marzeń skazana jest na przeciętność. Dla nas najważniejsza jest pasja tworzenia. Wyprzedzamy konkurencję, jeśli chodzi o innowacyjność produktów. To, co nas szczególnie wyróżnia to komplementarna oferta i najlepsza obsługa – podkreślił Janusz Majchrowicz.

Ergom robi wszystko, aby określenie „solidna firma” bardzo do niej pasowało. Obejmuje to wszystkie działania wobec: klientów, kontrahentów czy pracowników.

Zobacz jubileuszowy film

Efektem wieloletniej działalności pionu rozwoju zatrudniającego 17 inżynierów jest dorobek wielu wdrożeń, co doprowadziło do powstania bardzo szerokiej i cenionej przez klientów oferty, zwłaszcza końcówek kablowych, a także 9 patentów i wzorów użytkowych. Podczas Gali zaprezentowana została kolejna opatentowana nowość: końcówka miedziano-aluminiowa typu HMA, umożliwiająca przyłączenie przewodów aluminiowych do zacisków wykonanych z miedzi lub stopów miedzi.

Fakty o firmie Ergom

Ergom jest uznaną marką na rynku elektrotechniki. Działa od 1 czerwca 1989 roku. Siedziba znajduje się w Łodzi. Kapitał firmy to ponad 40 mln zł. Oferta obejmuje 4 grupy produktowe: akcesoria do okablowania, narzędzia dla elektryków, końcówki kablowe oraz rozdzielnice i obudowy. W 2018 r wartość sprzedaży osiągnęła 65 mln zł. W 2019 firma planuje wyeksportować za wartość 16,6 mln zł. Główne kierunki eksportu to: Bliski Wschód (Ergom jest autoryzowanym dostawcą do energetyki Arabii Saudyjskiej), Europa Zachodnia i Środkowa. Obecnie Ergom dostarcza swoje produkty do ponad 50 krajów świata, na 4 kontynenty.

Na zdjęciu właściciele firmy Ergom (od prawej): Jerzy Pietrasik i Janusz Majchrowicz podczas Jubileuszowej Gali z okazji 30-lecia firmy

RE

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter