Fotowoltaika na 750 dachach supermarketów

18/07/2023
instalacja fotowoltaiczna na dachu sklepu Dino

Dino Polska kontynuuje swój rozwój stawiając na niezależność energetyczną i inwestuje we własne instalacje fotowoltaiczne. Popularna sieć supermarketów podpisała z należącym do Grupy Polsat Plus dostawcą rozwiązań OZE nową umowę, zgodnie z którą ESOLEO wykona instalacje fotowoltaiczne na dachach kolejnych 250 sklepów DINO w całej Polsce. Dołączą one do 500 elektrowni słonecznych, które dzięki ESOLEO zasilają już supermarkety sieci w całej Polsce. Docelowo instalacji ma być jeszcze więcej.

ESOLEO realizuje inwestycje dla Dino Polska w ramach kilkuetapowego procesu, którego celem jest zapewnienie optymalnego wykorzystania budynku oraz bezpiecznego i długotrwałego korzystania z instalacji. Każdy projekt dopasowywany jest indywidualnie do potrzeb i technicznych uwarunkowań danego sklepu. Składa się na to m.in. audyt, który jest przeprowadzany przy użyciu dronów.

Współpraca z DINO to kolejna istotna realizacja w portfolio ESOLEO, obok m.in. uruchomionej pod koniec października 2021 r. farmy fotowoltaicznej o mocy 70 MWp w Brudzewie, którą spółka z Grupy Polsat Plus wykonała dla grupy ZE PAK. Była to pierwsza, tak duża farma w Polsce.

Zobacz także: Największe farmy fotowoltaiczne w Polsce RANKING

RE

Zapisz się na bezpłatny newsletter