Integracja smart home z fotowoltaiką – współpraca Fronius i Grenton

20/09/2021
współpraca Fronius i Grenton

Fronius, wiodąca firma w branży fotowoltaicznej, oraz Grenton, polski producent systemu automatyki domowej, rozpoczęli współpracę od integracji systemów smart home i PV. Ich połączenie zapewnia oszczędności dzięki darmowej energii słonecznej i inteligentnemu zarządzaniu tą energią.

  • Firmy Fronius i Grenton rozpoczęły współpracę w zakresie integracji fotowoltaiki i smart home.
  • Grenton przygotował dokumentację integracji z falownikiem Fronius Symo 8.2-3-M za pośrednictwem Fronius Solar API (JSON) oraz protokołu komunikacyjnego Modbus RTU.

Fronius i Grenton to liderzy rynku, którzy myślą nie tylko o codziennych potrzebach swoich klientów, ale patrzą również w przyszłość z szeroko otwartymi oczami, szukając prostych rozwiązań dla konsumentów. Proponowane przez te firmy technologie nie są już traktowane jako rozwiązania przyszłości, lecz stają się powszechnie używane.

Korzyści z integracji falowników Fronius i Systemu Smart Home Grenton

  • Racjonalne i pełne wykorzystanie 100% wyprodukowanej energii
  • Nadprodukcja energii wykorzystana przez urządzenia domowe i pompy ciepła
  • Pełna informacja w systemie smart home o statusie instalacji fotowoltaicznej
Maciej Piliński Fronius
Maciej Piliński, Sales Manager jednostki biznesowej Solar Energy, Fronius Polska

Integracja elektrowni fotowoltaicznej z instalacją inteligentnego budynku pozwala na niezwykle zaawansowane algorytmy zarządzania produkowaną energią. Połączenie systemów Fronius i Grenton to niewątpliwie kolejny krok na drodze do realizacji niezwykle ambitnej wizji naszej firmy: „24 godzin słońca”, której celem jest zaspokojenie z odnawialnych źródeł energii 100% potrzeb energetycznych ludzkościmówi Maciej Piliński, Sales Manager jednostki biznesowej Solar Energy, Fronius Polska.

W jaki sposób Fronius i Grenton wspierają instalatorów?

  • Przygotowują pełną dokumentację integracji
  • Wspólnie prowadzą serię szkoleń dla instalatorów, w wybranych lokalizacjach w całej Polsce, poświęconą integracji systemów oraz zarządzaniu energią
  • Dają wsparcie przy wdrażaniu integracji Systemu Smart Home Grenton i falowników Fronius
Marek Polit Grenton
Marek Polit, dyrektor sprzedaży w Grenton

Z myślą o instalatorach współpracujących z Grenton i Fronius przygotowaliśmy dokumentację integracji z falownikiem Fronius Symo 8.2-3-M za pośrednictwem Fronius Solar API (JSON) oraz protokołu komunikacyjnego Modbus RTU. Instrukcje te są przejrzyste i pomagają odczytać przykładowe dane dotyczące generowanej mocy chwilowej czy też całkowitej energii wytworzonej w ciągu dnia, roku oraz od początku działania instalacji. Instrukcje te będą przydatne również podczas integracji z innymi modelami falowników Fronius. Chętnie też pomożemy i odpowiemy na wszelkie pytania, nie tylko w trakcie szkoleńmówi Marek Polit, dyrektor sprzedaży w Grenton.

Fotowoltaika i inteligentne domy są coraz bardziej popularne. To nie tylko rozwiązanie ekologiczne, ale także ekonomiczne. Co więcej, dzięki połączeniu sił, Fronius i Grenton zapewniają dwa komplementarne produkty, które można zaplanować na tym samym etapie podejmowania decyzji o budowie lub remoncie domu.

Więcej informacji na temat integracji oraz powiązanej dokumentacji jest dostępne na Forum Fronius oraz w Portalu Instalatorów Grenton.

O firmie Fronius

Fronius International to austriackie przedsiębiorstwo z siedzibą w Pettenbach oraz zakładami w Wels, Thalheim, Steinhaus i Sattledt. Firma zatrudnia 5660 osoby na całym świecie i działa w następujących branżach: spawalnictwo, fotowoltaika i technologia ładowania akumulatorów. Eksport na poziomie 92% to zasługa 36 międzynarodowych spółek firmy Fronius oraz partnerów handlowych i przedstawicieli w ponad 60 krajach. Dzięki innowacyjnym produktom i usługom oraz udzielonym 1321 patentom Fronius jest liderem na światowym rynku pod względem wprowadzania nowych technologii.

Firma Fronius Polska Sp. z o.o. jest członkiem Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej (SBF) „Polska PV” oraz Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa (SITP).

O firmie Grenton

Grenton to polski producent technologii Smart Home, która łączy w sobie zalety przewodowych i bezprzewodowych systemów automatyki budynkowej. Firma powstała w 2011 roku i obecnie działa w 24 krajach. W ofercie Grenton można znaleźć trzy główne rodzaje modułów: przewodowe moduły na szynę DIN, przewodowe moduły podtynkowe oraz bezprzewodowe moduły komunikujące się w standardzie Z-Wave oraz Wifi. Urządzenia Grenton pozwalają zrealizować dowolny projekt – scentralizowany, rozproszony oraz mieszany. Inteligentne panele, przełączniki i aplikacja mobilna myGrenton są projektowane z innowacyjnym podejściem i pozwalają użytkownikom systemu na zarządzanie swoim domem lokalnie i zdalnie.

RE

Zapisz się na bezpłatny newsletter