Nowość na INTERSOLAR 2023: komercyjny system magazynowania energii

15/06/2023
magazyn energii SolarEdge

SolarEdge Technologies, światowy lider w dziedzinie inteligentnych technologii energetycznych, zaprezentował swój komercyjny system magazynowania energii (CSS) na targach Intersolar Europe 2023.

Zaprojektowany z myślą o małych i średnich komercyjnych instalacjach fotowoltaicznych, wysoce wydajny CSS ze sprzężeniem DC zapewnia 58 kWh pojemności baterii. Nadaje się do użytku w pomieszczeniach. Możliwość podłączenia do ośmiu akumulatorów na falownik, gwarantuje do 460 kWh pojemności magazynowej i oferuje możliwość synchronizacji baterii słonecznych i zarządzania energią na poziomie obiektu.

Architektura baterii DC-Coupled eliminuje „karę potrójnej konwersji”, z dwoma mniejszymi konwersjami mocy AC-DC w porównaniu do alternatywnych rozwiązań AC-Coupled, zapewniając wiodącą w branży sprawność w obie strony i większy nadwymiar pv.

Zaprojektowany do integracji z ekosystemem zarządzania energią SolarEdge, właściciele systemów będą mogli jeszcze bardziej skrócić okres zwrotu z inwestycji, wykorzystując więcej zmagazynowanej energii do oszczędzania jej w godzinach szczytu, wykorzystując wyższe zużycie własne pv i wykorzystując stawki Time-of-Use, usługi sieciowe i wsparcie dla ładowania pojazdów elektrycznych.

Lekka, kompaktowa i modułowa architektura została zaprojektowana z myślą o łatwym transporcie, instalacji oraz może być obsługiwana przez dwuosobowy zespół. Ponadto, zapewni również małym i średnim przedsiębiorstwom elastyczność w zakresie skalowania pojemności pamięci masowej poprzez dodawanie większej liczby baterii w miarę ewolucji ich potrzeb.

Akumulator będzie wyposażony w wielowarstwowy pakiet wbudowanych funkcji bezpieczeństwa SolarEdge, który obejmuje wykrywanie łuku elektrycznego i oczekuje się, że uzyska certyfikat UL 9540A do użytku w pomieszczeniach.

System magazynowania energii SolarEdge będzie dostępny komercyjnie w drugiej połowie 2024 roku.

SOLAREDGE

Zapisz się na bezpłatny newsletter