To, co najlepsze w rodzinie

28/10/2022
Konwencja Imelco 22

10. Konwencja IMELCO

Międzynarodowa grupa hurtowni elektrotechnicznych IMELCO świętowała w Dubrowniku. Spotkanie trwało trzy dni: od 28 do 30 września 2022 roku. Dla ponad 200 delegatów była to okazja do wymiany doświadczeń i pogłębienia więzi w organizacji.

Hasło przewodnie, które połączyło wszystkich uczestników to Power of Partners Siła w Partnerstwie. Podkreśla ono przedsiębiorczość, innowacyjność i jedność w osiąganiu celu.

Założona ponad 30 lat temu grupa IMELCO stanowi największą międzynarodową platformę współpracy niezależnych hurtowni elektrycznych, umożliwiając im nawiązywanie kontaktów z partnerami z różnych krajów, negocjowanie wspólnych warunków umów oraz wytyczanie strategicznych kierunków rozwoju, tak aby sukces grupy był zarazem sukcesem każdego pojedynczego udziałowca.

Dumnym członkiem IMELCO jest grupa hurtowników Inter-Elektro – delegacja z Polski liczyła 8 osób.

Jako Rodzina wspieramy, uczymy się od siebie, wzmacniając naszą pozycję. IMELCO to nasz wspólny parasol ochronny na wymagające czasy i zmienny rynek. Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem na poziomie międzynarodowym. Spotkanie w Dubrowniku pokazało to, co najlepsze w naszej grupie, czyli partnerstwo w biznesiepodsumowała Paulina Pilarczyk, COO IMELCO.

Delegacja z Polski na Konwencji IMELCO 2022 w Dubrowniku. Od lewej: Józef Pilarczyk (Elektryk), Paulina Pilarczyk (COO Imelco Polska, Elektryk), Dariusz Szydłowski (SB Imelco Polska, Elhurt), Co Braber (prezes Imelco), Zbyszek Mastek (prezes zarządu Inter-Elektro), Bartłomiej Szydłowski (członek Rady Nadzorczej Inter-Elektro, El-Hurt), Krzysztof Ozimek (członek zarządu Inter-Elektro, członek Rady Nadzorczej Inter-Elektro, Elmar Plus), Sebastian Prędki (członek Rady Nadzorczej Inter-Elektro; prezes zarządu Grupa Dystrybucyjna Inter-Elektro, Elektrotech), Józef Michalski (Elektrotek).

O czym dyskutuje się w IMELCO?

Główny dzień Konwencji dał delegatom okazję do poznania trendów oraz aktywnego udziału w dyskusjach odnośnie przyszłości rynku elektrotechnicznego, a w szczególności rodzinnych hurtowni elektrycznych.

Co Braber, prezes IMELCO
Zsolt Mentes, przewodniczący Rady Nadzorczej IMELCO

Co Braber, prezes IMELCO oraz Zsolt Mentes, przewodniczący Rady Nadzorczej IMELCO, mówili o szczególnej relacji między członkami a partnerami IMELCO oraz o potrzebie pogłębienia współpracy w celu zapewnienia ciągłego obopólnego sukcesu w niepewnych czasach.

Uczestnikom Konwencji szczególnie podobały się pouczające i merytoryczne dyskusje panelowe poświęcone strategiom omnichanel oraz znaczeniu zrównoważonego rozwoju i kwestii etycznych w branży elektrycznej.

Formalny program obejmował ponad 20 sesji networkingowych z Platynowymi Partnerami konwencji oraz członkami IMELCO, dając delegatom możliwość zagłębienia się w kluczowe kwestie i możliwości dla sektora elektrotechniki.

Na zakończenie sesji prelegent Ian Heller podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat strategii cyfrowych i hurtowni przyszłości.

W rodzinnej atmosferze

Konwencja dała również delegatom możliwość poznania lokalnej kultury i chorwackiej gościnności, a także nawiązania kontaktu z innymi członkami Rodziny IMELCO w miłej i uroczystej atmosferze.

W ramach programu Konwencji odbywały się również wycieczki po malowniczym Dubrowniku. Zapisały się jako niezapomniane doświadczenia w budowaniu relacji zespołowej. Szczególnym przeżyciem był wspólny taniec Haka jako symbol siły i woli zwycięstwa.

Spotkanie zakończyło się uroczystą kolacją oraz imprezą w renomowanym klubie w zabytkowej części Dubrownika.

Tegoroczna Konwencja IMELCO na długo pozostanie w pamięci uczestników. Będzie stanowić podstawę do tworzenia jeszcze silniejszych więzi oraz budowania wspólnego sukcesu biznesowego w nadchodzących latach.

IMELCO

Zapisz się na bezpłatny newsletter