Modernizacja oświetlenia bez nakładów finansowych

08/04/2022
System RX Beghelli

Gwarancja oszczędności SYSTEM RX Beghelli

Twoje rachunki za zużycie energii, serwis czy wymianę źródeł światła są za wysokie? Rozwiązaniem jest SYSTEM RX od Beghelli, z którym zaoszczędzisz nawet 70% kosztów ponoszonych za energię. SYSTEM RX możesz spłacić z oszczędności. Jest to system nie tylko na 5 lat gwarancji, ale nawet na 25 lat prawidłowego użytkowania.

Zapewne doskonale wiesz, że na rynku można znaleźć wielu dostawców oświetlenia LED. Musisz jednak wiedzieć, że LED LED-owi nierówny, a niewłaściwe oświetlenie obiektu czy miejsca pracy znacząco obniża wydajność przedsiębiorstwa. W niektórych przypadkach może nawet zagrażać bezpieczeństwu pracowników. Błąd na taśmie produkcyjnej wywołany np. przez tzw. efekt olśnienia może skutkować stratami w produkcji, a nawet uszczerbkiem na zdrowiu pracownika. LED-y, jak wszystko inne mają swój cykl życia, i ich strumień świetlny maleje w czasie. Ważne, aby podczas całego okresu eksploatacji został zachowany odpowiedni poziom oświetlenia, czyli taki, jaki wymagany jest przez normę. Dlatego warto zwrócić m.in. uwagę na to, jak szybko tracą strumień świetlny produkty LED, które chcemy zastosować, i jakie są zapisy gwarancyjne dotyczące tego parametru.

W każdym miejscu pracy (zakład produkcyjny, przestrzenie biurowe, szpitale czy obiekty edukacyjne) praca wzrokowa wymaga precyzyjnego oświetlenia. Nieodpowiednie natężenie oświetlenia, niski współczynnik oddawania barw czy wspomniany już efekt olśnienia przez nieprawidłowo skonstruowane oprawy oświetleniowe bez odpowiednich przesłon czy rastrów mogą doprowadzić do niepożądanych efektów, jak zmęczenie oczu, pogorszenie nastroju, stres, zmniejszenie koncentracji, a w konsekwencji popełnianie błędów podczas wykonywania czynności zawodowych.

Dodatkowo zakłady przemysłowe i magazynowe charakteryzują się różnymi warunkami, dlatego zastosowane oświetlenie powinno być adekwatne do potrzeb danego miejsca, a oprawy dobrane w taki sposób, aby wyróżniały się konkretnymi cechami, np. odpornością na wilgoć, zapylenie, wysokie lub niskie temperatury, wibracje, środowisko olejowe czy wybuchowe. Konstrukcja opraw musi zapewniać odpowiednią szczelność i wytrzymałość konstrukcji w całym okresie użytkowania, a nie tylko na początku.

Mając na uwadze różne środowiska, warunki obiektów, normy i troskę o pracowników, firma Beghelli stworzyła unikatowy System RX. W jego skład wchodzą specjalistyczne oprawy, które doskonale sprawdzają się w specyficznych warunkach. Każda z nich została zaprojektowana w taki sposób, aby niezależnie od przeznaczonego dla niej miejsca spełniała odpowiednie wymagania, np. stopień ochrony, stabilność strumienia świetlnego, ograniczenie efektu olśnienia, co przekłada się na poprawę komfortu, a zarazem wydajność i bezpieczeństwo pracy.

System RX składa się z 6 elementów składowych, którymi są:

Finansowanie Beghelli

Koszty? Po co zamrażać własne środki? Modernizację oświetlenia w Systemie RX można spłacić z uzyskanych oszczędności w wygodnych, miesięcznych ratach. Co więcej, można zyskać dofinansowanie w formie bonusu za modernizację oświetlenia w wysokości aż 30% wartości inwestycji.

Pisemna gwarancja oszczędności

Wyposażając się w System RX, podpisujesz z Beghelli chroniącą Cię długoterminową umowę. Tym sposobem zabezpieczasz swoje oszczędności energii, ponieważ jeśli będą niższe niż przedstawione w umowie, otrzymasz zwrot za różnicę pomiędzy wartością wyliczoną w umowie a rzeczywistym zużyciem energii.

Radiowe sterowanie oświetleniem

Dzięki bezprzewodowemu systemowi komunikacji pomiędzy oprawami zdalnie można sterować, zarządzać, monitorować cały system oświetlenia, a nawet prowadzić serwis. Pozwala to na stały dostęp do funkcji diagnostycznych, danych dotyczących pracy opraw, a także zużycia energii każdej z nich. Sterowanie oświetleniem nie wymaga dodatkowego okablowania, więc unika się kosztów dodatkowej instalacji.

Autodimm – automatyczna adaptacja światła

Czujnik, którego zadaniem jest płynna regulacja strumienia świetlnego w taki sposób, aby utrzymać żądany poziom natężenia oświetlenia na płaszczyźnie pracy, niezależnie od dobowych zmian światła naturalnego. Utrzymanie na stałym poziomie sumy światła sztucznego i naturalnego realizowane jest poprzez automatyczną redukcję światła emitowanego przez oprawę w momencie, kiedy zwiększa się ilość światła naturalnego. Analogicznie w przypadku, gdy ilość światła naturalnego maleje, układ automatycznej regulacji zwiększa strumień świetlny oprawy tak, aby światło odbite pozostawało na stałym poziomie. Co ważne, cały proces, począwszy od pierwszej kalibracji, poprzez późniejszą regulację, jest wykonywany automatycznie, nie wymaga ingerencji człowieka w programowanie, ustawianie czy jakiekolwiek inne uruchamianie. Układ kalibracyjny działa cały czas równolegle z układem regulacyjnym.

Monitoring radiowy

System RX daje dostęp do radiowego monitoringu pracy oświetlenia awaryjnego i podstawowego. Bezprzewodowa forma komunikacji nie wymaga dodatkowych instalacji, pozwalając na oszczędności w tym obszarze. Monitoring to szybki, wygodny i precyzyjny podgląd działania oświetlenia awaryjnego. Samoczynne testy zapewniają kontrolę nad oświetleniem awaryjnym, a tym samym dają pewność, że jest ono sprawne i działa zgodnie z wymaganiami bezpieczeństwa w obiekcie.

Ograniczenie efektu olśnienia

Efekt olśnienia to określenie na nieprzyjemne doznania wzrokowe wywołane zbyt jaskrawym światłem w polu widzenia. Przykre źródło światła może spowodować trudność w widzeniu, obniżyć zdolności rozpoznawania szczegółów, a nawet przedmiotów. A w dalszej perspektywie męczyć wzrok, czego skutkiem może być podwyższenie poziomu stresu. Do takiego zjawiska dochodzi poprzez niewłaściwy rozkład lub zakres luminacji albo nadmierne kontrasty w przestrzeni lub czasie. Dobre oświetlenie musi zapewnić odpowiednią ilość światła, jednocześnie ograniczając efekt olśnienia do współczynników UGR wymaganych normą. Zastosowane specjalistyczne układy optyczne w oprawach Beghelli skutecznie ograniczają to niebezpieczne dla oczu zjawisko, gwarantując komfort i bezpieczeństwo pracy osobom przebywającym w oświetlonych pomieszczeniach.

 70 procent oszczędności z Systemem RX Beghelli

Zadaniem Systemu RX jest generowanie oszczędności, a jednocześnie zapewnienie czasu użytkowania systemu nawet na 25 lat. Atutem, poza spłatą kosztów inwestycji z oszczędności energii, które sięgnąć mogą nawet 70%, jest bezpieczeństwo kontraktu w postaci wymienionej gwarancji oszczędności. Poza oczywistym celem modernizacji, czyli oszczędności energii, System RX maksymalizuje zyskowność operacji przez radiowy system pełnej automatyki sterowania i czujników światła Autodimm, a także bezpieczeństwo i komfort użytkowania przez monitoring pracy oświetlenia podstawowego i awaryjnego.
System RX sprawdzi się nawet w małych projektach. Przykładowo przy 200 sztukach opraw Systemu RX, pracujących 16 h/dobę przez 5 dni w tygodniu, może zwrócić się nawet w ciągu roku.

Skontaktuj się z ekspertem:

Tomasz Chomicz, Business Development Manager

T: +48 667 955 880, E: tomasz.chomicz@beghelli-polska.pl

BEGHELLI

Zapisz się na bezpłatny newsletter