W gronie wiodących producentów oświetlenia

10/10/2018
Beghelli Pol-lighting

Od 18 września 2018 r. Beghelli Polska  jest oficjalnym członkiem Związku Producentów Sprzętu Oświetleniowego Pol-lighting. Ogólnopolska organizacja zrzesza wiodących producentów źródeł światła oraz profesjonalnego sprzętu oświetleniowego.

Misją Pol-lightingu jest stałe podnoszenie innowacyjności i konkurencyjności rynku oświetleniowego.

Pol-lighting w Polsce działa od 2006 roku i aktualnie zrzesza 14 członków branży oświetleniowej (stan na 30.09.2018 r.). Związek zatrudnia ponad 8000 osób, co stanowi 70% ogółu zatrudnionych w przemyśle oświetleniowym. W obszar działalności wpisuje się również współpraca z organami administracji rządowej i jednostkami badawczymi. Pol-lighting reprezentuje 80% polskiego rynku źródeł światła, a także działa na rzecz podnoszenia innowacyjności i konkurencyjności w oparciu o europejską strategię zrównoważonego rozwoju. Ideą organizacji jest integracja środowiska mająca na celu płynny rozwój i ochronę rynku oświetleniowego, a także reprezentowanie interesów członków na tle dynamicznie rozwijającego się sektora gospodarczego w strukturach Unii Europejskiej. Wśród kryteriów, które musi spełnić producent ubiegający się o członkostwo, są m.in.: ocena jakości diod elektroluminescencyjnych (LED), zgodność z normami bezpieczeństwa UE czy normami produktów LED.

Wieloletnie doświadczenie, zaplecze badawcze Grupy Beghelli oraz podążanie za trendami branży przekładają się nie tylko na jakość i bezpieczeństwo oferowanych przez nas rozwiązań, ale również obsługę na światowym poziomie. Nasze innowacyjne systemy LED są dziś w Polsce liczącą się alternatywą dla konkurentów działających w segmencie nieruchomości komercyjnych, obiektów przemysłowych i użyteczności publicznej. Wdrażane przez nas technologie, jak radiowe zarządzanie oświetleniem, regulacja strumienia z czujnikami automatycznego ściemniania się czy opatentowane żarówki akumulatorowe wyznaczają dziś standardy w branży oświetleniowej. Dołączenie do grona Pol-lighting jest kolejnym krokiem na drodze dynamicznego rozwoju polskiego oddziału grupy – mówi Piotr Świtalski, dyrektor generalny Beghelli w Polsce.

Przede wszystkim oświetlenie przemysłowe

Beghelli to jeden z europejskich liderów w produkcji oświetlenia LED. Włoski producent oferuje rozwiązania z segmentu oświetlenia podstawowego, awaryjnego, a także systemy bezpieczeństwa dla przemysłu i odbiorców indywidualnych oraz urządzenia elektroniczne użytku domowego. Polska część włoskiego wytwórcy to największy oddział nieprodukcyjny w Europie. Specjaliści Grupy Beghelli Polska zajmują się dystrybucją i doradztwem dla szeroko rozumianego filaru przemysłowego na ternie całego kraju.

RE

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter