Innowacyjne rozwiązania oświetleniowe. Dostęp do patentów Signify

04/04/2023
oświetlenie London Eye wykonane przez Signify

Signify zbliża się do 20 tysięcy patentów i pnie się w światowych rankingach Europejskiego Urzędu Patentowego.

Signify, światowy lider branży oświetleniowej, nieustannie powiększa swoje portfolio produktów i rozwiązań, co pozwoliło na osiągnięcie rekordowej liczby zgłoszeń patentowych w 2022 r. Tym samym firma plasuje się w pierwszej dziesiątce europejskich firm, utrzymuje pierwsze miejsce wśród przedsiębiorstw z branży oświetleniowej i awansuje na dwudzieste drugie miejsce na świecie w rankingu Europejskiego Urzędu Patentowego.

Liczba zgłoszeń patentowych Signify wynosi obecnie 17 750. Tylko w 2022 roku było ich aż 743.

Nasze innowacje przynoszą korzyści zarówno środowisku, jak i społeczeństwu. Pionierskie podejście, którym się kierujemy pozwoliło nam na stworzenie rozbudowanego portfolio innowacyjnych rozwiązań, które odzwierciedlają nasze zaangażowanie w nieustanny rozwój branży oświetleniowej. Za pomocą szerokiej gamy produktów, systemów i usług, o długiej żywotności, możemy maksymalizować efektywność energetyczną rozwiązań oraz oferować najwyższą jakość dla naszych konsumentów — podkreśla Eric Rondolat, dyrektor generalny Signify.

Zgłoszenia patentowe Signify otwierają nowe możliwości w zakresie zrównoważonych innowacji, w tym energooszczędnych źródeł światła i inteligentnych systemów oświetleniowych dla konsumentów indywidualnych, profesjonalistów i gmin.

Zgłoszone w 2022 roku patenty odzwierciedlają długoterminowe zaangażowanie firmy w zrównoważony rozwój na wielu płaszczyznach, takich jak m.in. oświetlenie ogrodnicze, produkcja o obiegu zamkniętym, w tym drukowanie 3D oraz oświetlenie wspierające zdrowie i dobre samopoczucie.

Signify rozszerzył znaczenie swoich innowacji poprzez pionierski program licencjonowania EnabLED. Dzięki programowi aż 1500 firm może uzyskać dostęp do ponad 5000 patentów Signify i zastosować wiodące energooszczędne technologie LED we własnych produktach.

RE, fot. SIGNIFY

Zapisz się na bezpłatny newsletter