Firmy elektroinstalacyjne działają pod nową nazwą

31/07/2019
logo PSBE

Członkowie Polskiego Stowarzyszenia Elektroinstalacyjnego, założonego w 2007 r. przez prezesów największych firm elektroinstalacyjnych zdecydowali o zmianie nazwy i celów statutowych. Obecnie pod nazwą Polskie Stowarzyszenie Branży Elektroenergetycznej (PSBE) organizacja planuje dotrzeć za pomocą kampanii informacyjnej ze swoją nową misją i programem działania do wszystkich uczestników rynku.

W obliczu wyzwań, jakie stoją przed polską energetyką, podjęliśmy decyzję jako Stowarzyszenie o budowaniu silnej i szerokiej organizacji gotowej do roli lidera przemian, która reprezentuje polskie firmy i jest ekspertem w debacie nad przyszłym kształtem rynku – mówi Jacek Stankiewicz, prezes PSBE.

Stowarzyszenie w zmienionej formule zamierza skutecznie reprezentować branżę przed organami administracji państwowej i samorządowej, biorąc udział m.in. w opiniowaniu istotnych projektów aktów prawnych, prezentowaniu propozycji rozwiązań czy zgłaszaniu problemów, z jakimi borykają się firmy z branży.

PSBE planuje rozpoczęcie programu ścisłej współpracy z innymi organizacjami branżowymi a także uczelniami wyższymi i środowiskiem naukowym w celu popularyzacji wykorzystania nowych i innowacyjnych technologii na rynku. Ważnym elementem działalności organizacji będzie również prowadzenie badań rynku elektroenergetycznego oraz organizacja debat i specjalistycznych szkoleń branżowych.

Podczas wrześniowych targów energetycznych w Bielsku-Białej Stowarzyszenie zamierza przedstawić swój pomysł na konsolidację branży wokół idei sprawiedliwej transformacji energetycznej.

Wybór targów ENERGETAB jako miejsca inauguracji naszego Stowarzyszenia w nowej formule był naturalny, ponieważ jest to jedno z ważniejszych miejsc, gdzie można ocenić kondycję polskiej elektroenergetyki. W związku z tym w imieniu swoim i członków Stowarzyszenia serdecznie zapraszam uczestników Targów ENERGETAB na organizowaną przez nas debatę „Liderzy czy statyści? Jaką rolę w transformacji energetycznej odegrają polskie firmy.” Spotkanie odbędzie się w drugi dzień targowy 18 września, w godzinach 10.00-12.00. Po więcej szczegółów odsyłam Państwa na naszą stronę internetową – mówi Wojciech Sidziński, wiceprezes PSBE.

Członkami Polskiego Stowarzyszenia Branży Elektroenergetycznej są przedstawiciele firm z sektora elektroenergetycznego wspieranych przez kilkanaście spółek kapitałowych, których łączne przychody za rok 2017 wyniosły ponad 2,5 mld zł, przy zatrudnieniu ponad 6,5 tys. pracowników.

RE

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter