Firma oświetleniowa EFL Polaris wzmacnia zarządzanie

21/12/2020
Przemysław Bienias

Firma EFL Polaris Sp. z o.o., polski producent nowoczesnych i energooszczędnych opraw LED oraz dostawca rozwiązań oświetleniowych, ma nowego dyrektora generalnego. Przemysław Bienias jest odpowiedzialny za całościowe zarządzanie i rozwój firmy.

Dotychczas Przemysław Bienias związany był m.in. z firmą Pozbruk, Luxiona oraz ThyssenKrupp. Przed dołączeniem do EFL Polaris, między 2017 a 2020 r., Przemysław Bienias pełnił funkcję dyrektora ds. inwestycji, a następnie dyrektora ds. handlowych w firmie Pozbruk. Wcześniej blisko dwa lata zajmował stanowisko dyrektora ds. inwestycji oraz handlowego w Grast & MTB. Był również dyrektorem zarządzającym w Ekobud Sp. z o.o., a także przez cztery lata dyrektorem handlowym w firmie Luxiona. Ukończył Zarządzanie i Marketing w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz podyplomowe studia logistyczne również na tej uczelni.

Cieszę się z zaufania, jakim obdarzył mnie zarząd i właściciele EFL Polaris i wierzę, że wspólnie z marką będziemy się rozwijać i wzmacniać pozycję firmy na rodzimym rynku oraz rynkach zagranicznych. Mam nadzieję, że dzięki mojemu doświadczeniu zarówno w obszarze sprzedaży, zakupów, zarządzania, jak i bezpośrednio w sektorze oświetleniowym, wspólnie z zespołem uda nam nawiązać nowe współprace i zaoferować klientom nasze najlepsze rozwiązaniapodkreśla Przemysław Bienias, dyrektor generalny EFL Polaris Sp. z o.o.

Zobacz także: Przemysł oświetleniowy w Polsce

EFL Polaris to firma z polskim kapitałem. Istnieje od ponad 20 lat. Realizuje projekty dla klientów z sektora publicznego oraz dla firm prywatnych z różnych branż. Siedziba firmy mieści się w Słupnie pod Warszawą. W 2019 r. spółka osiągnęła przychody netto w wysokości 8,8 mln zł (o 545 tysięcy mniej niż rok wcześniej). Natomiast zysk netto wyniósł 27,5 tys. zł (w 2018 r. było 64,4 tys. zł).

RE

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter