Producent fotowoltaiki wprowadził na rynek szklaną przegrodę antywirusową

22/04/2020
szyba przeciwwirusowa aktywna ML System

ML System, firma oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem, wprowadziła na rynek szklaną przegrodę (w wersji aktywnej i pasywnej) chroniącą przed wirusami. Jest to odpowiedź na wzrost zapotrzebowania na tego typu produkty w związku z panującą epidemią.

Warto podkreślić, że dostępne na rynku szkło antybakteryjne nie jest skutecznym narzędziem w walce z wirusami.

Przegroda szklana antywirusowa firmy ML System znajdzie zastosowanie zarówno w przychodniach medycznych czy aptekach, jak i transporcie publicznym (autobusy, trolejbusy).

W wariancie aktywnym dostępna jest szyba, która impulsowo, cyklicznie, będzie się nagrzewać do temperatury ok. 70oC likwidując zarazki.

W przegrodach zastosowano szkło bezpieczne, a w wersji pasywnej, w celu ułatwienia bezpośredniej komunikacji, zastosowano dodatkową szybę.

szyba przeciwwirusowa pasywna ML System
Szyba przeciwwirusowa pasywna ML System

Szczegóły rozwiązania: Szklana przegroda ML System

Pierwsze przegrody zostały już zainstalowane w pięciu łódzkich przychodniach należących do Poradni Lekarzy Rodzinnych.

ML System SA jest polskim dostawcą innowacyjnych rozwiązań dla branży fotowoltaicznej. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Zakład produkcyjny znajduje się w Zaczerniu w woj. podkarpackim. W pierwszych dziewięciu miesiącach 2019 r. spółka wypracowała 65,9 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, 11,2 mln zł EBITDA oraz 3,8 mln zł zysku netto. ML System posiada ochronę na 17 zgłoszeń patentowych w tym dwanaście patentów już jest przyznanych.

RE

Fot. ML System

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter