Targi FASTENER POLAND® – łączniki i uchwyty do mocowania fotowoltaiki, energetyki i elektrotechniki

29/09/2023
elementy złączne prezentowane na targach Fastener

Polska plasuje się w pierwszej dziesiątce krajów świata jeśli chodzi o wielkość rynku fotowoltaiki. W Europie, pod tym względem, wyprzedzają nas tylko Niemcy i Hiszpania. Branża notuje ciągłe wzrosty sprzedaży i dynamicznie się rozwija. W związku z tym rośnie zapotrzebowanie na komponenty, w szczególności na specjalistyczne i jakościowe elementy złączne, przeznaczone na rynki fotowoltaiki i technik solarnych. Rynek elementów złącznych odpowiada na te potrzeby projektując i dostarczając najlepsze rozwiązania o wzmocnionej odporności na trudne warunki, w jakich użytkowane są systemy solarne. Z najnowszą ofertą tych produktów będzie można zapoznać się podczas 6. Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND®, w dniach 18-19 października 2023 r. w EXPO Kraków.

Cała branża w jednym miejscu

Targi FASTENER POLAND® to jedyne międzynarodowe targi elementów złącznych organizowane w Europie Środkowo-Wschodniej – kluczowe forum wymiany doświadczeń, poznania nowości, a także budowania efektywnych relacji handlowych pomiędzy firmami z całego świata. W październiku ofertę zaprezentuje ponad 150 firm z 15 krajów. W ramach specjalnej strefy szeroki asortyment przedstawią producenci i dostawcy łączników i uchwytów do mocowania fotowoltaiki, energetyki i elektrotechniki.

O tym, że są to szczególne wyroby, spełniające najwyższe normy, przekonuje jeden z wystawców, Tomasz Kajstura, dyrektor handlowy firmy Eurobolt  Industry: „[…] to bardzo wymagająca branża. Mam tutaj na myśli nie tylko samą jakość wyrobów ale i  wymagania formalne związane z dokumentacją  techniczną”.

Wystawcy przedstawią także najnowocześniejsze łączniki i mocowania przemysłowe (od śrub, przez nity po nakrętki, kołki czy kliny), łączniki budowlane (kotwy, śruby betonowe, mocowanie fasad i izolacji), zaawansowane systemy montażu i instalacji (z prezentacją najnowszych urządzeń do nitowania, wkrętarek i systemów wprowadzania śrub czy uchwytów montażowych), a także technologie produkcji łączników i urządzenia do ich magazynowania i dystrybucji.

logo targów elementów złącznych Fastener Poland
produkty na targach FASTENER
W ramach specjalnej strefy targów FASTENER POLAND®szeroki asortyment przedstawią producenci i dostawcy łączników i uchwytów do mocowania fotowoltaiki, energetyki i elektrotechniki.

Ekologia i CBAM  tematem przewodnim konferencji

Pierwszego dnia targów organizatorzy zapraszają na konferencję „Ekologia i ekonomia w branży elementów złącznych – wyzwania i szanse”. Tematem prezentacji inaugurującej dr. Marka Łangalisa, właściciela firmy OLFOR będzie „Zielona rewolucja – szanse i zagrożenia dla rynku elementów złącznych„. Ważnym tematem dla przedstawicieli tej branży jest wchodzące pod koniec tego roku na terenie UE cło węglowe (Carbon Border Adjustment Mechanism). Jego celem jest wyrównanie warunków konkurencji pomiędzy produktami unijnymi, które są obciążone kosztami polityki klimatycznej oraz produktami importowanymi, które tych kosztów nie ponoszą. Temat ten zostanie szczegółowo omówiony przez Jarosława Szajkowskiego, senior Tax Managera z firmy ASB Poland. Wśród prelegentów zobaczymy również Łukasza Koca, Tax Managera również z ASB Poland,  który zaprezentuje „Przegląd najważniejszych ulg podatkowych dla branży elementów złącznych”.
Pełny program konferencji dostępny jest na stronie wydarzenia.

Szczegółowe informacje oraz lista wystawców na www.fastenerpoland.pl 

Zapisz się na bezpłatny newsletter