Poziomy banner na głównej

Zmiana regulaminu targów Energetab 2020 KOMUNIKAT

16/03/2020

Targi Energetab zaplanowane są na 15-17 września 2020 r. Na razie organizator nie widzi przeciwwskazań do odwołania imprezy. Natomiast w regulaminie targów pojawiły się nowe zapisy dotyczące terminów zgłoszeń oraz wpłat za powierzchnię wystawienniczą.

Targi Energetab to największa impreza w branży energoelektrycznej. W 2019 r. odbyła się 30. edycja. Impreza zgromadziła 724 wystawców z 24 krajów europejskich, azjatyckich i USA. Wystawa zajęła prawie 4 ha powierzchni.

Epidemia koronawirusa wywołuje niepewność wśród uczestników tegorocznej edycji Energetabu. Do ZIAD-u, organizatora targów, zgłaszane są liczne oczekiwania i wątpliwości. Dlatego zarząd targów postanowił prowadzić zmiany w regulaminie.

Wydłużenie terminu zgłoszeń dla wystawców

Organizator wydłużył termin przyjmowania zgłoszeń o jeden miesiąc, czyli do 30 maja. Jednak wystawcy muszą liczyć się z tym, że im bliżej tego terminu, tym mniej prawdopodobne będzie uzyskanie zadowalającej powierzchni stoiska tzn. wielkości, układu i lokalizacji w pawilonie.

Gwarancja zwrotu wpłaty

Regulamin Energetabu 2020 przewiduje, że wszystkie wpłaty zostaną w całości zwrócone uczestnikom, w przypadku, gdy targi zostaną odwołane. Jedynie opłata rejestracyjna zostanie zatrzymana na poczet kolejnej edycji targów.

Treść komunikatu organizatora targów Energetab:

„W związku z zaistniałą sytuacją z koronawirusem COVID-19 pragniemy Państwa poinformować, że na bieżąco śledzimy komunikaty ze stron Światowej Organizacji Zdrowia WHO, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego. Na chwilę obecną ww. organizacje nie wydały zaleceń w sprawie odwoływania imprez targowych w Polsce planowanych we wrześniu i dlatego nie widzimy przeciwwskazań, aby nasze targi odbyły się zgodnie z planem. Nadto obserwujemy, że niektóre wiosenne imprezy targowe są właśnie przekładane na III i IV kwartał.

Przywiązujemy szczególną wagę do Państwa obecności, bezpieczeństwa oraz możliwości udziału w targach ENERGETAB 2020 i dlatego został skorygowany REGULAMIN DLA UCZESTNIKÓW TARGÓW ENERGETAB 2020. Zmiany w regulaminie dotyczą głównie wydłużenia terminów zgłoszeń oraz zwrotu wpłat w przypadku odwołania targów w wyniku odgórnych decyzji.

Dodaliśmy nowy punkt regulaminu:

4.8. W przypadku gdy Organizator lub organy administracji państwowej (Wyższe Instancje) odwołają organizację targów dokonane wpłaty zostaną zwrócone w całości z pominięciem opłaty rejestracyjnej, która zostanie zaliczona przy zgłoszeniu Wystawcy na kolejną edycję targów po odwołanym wydarzeniu.”

Zobacz także: Regulamin targów Energetab

RE

Fot. ZIAD

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter