Zmiana regulaminu targów Energetab 2020 KOMUNIKAT

16/03/2020

Targi Energetab zaplanowane są na 15-17 września 2020 r. Na razie organizator nie widzi przeciwwskazań do odwołania imprezy. Natomiast w regulaminie targów pojawiły się nowe zapisy dotyczące terminów zgłoszeń oraz wpłat za powierzchnię wystawienniczą.

Targi Energetab to największa impreza w branży energoelektrycznej. W 2019 r. odbyła się 30. edycja. Impreza zgromadziła 724 wystawców z 24 krajów europejskich, azjatyckich i USA. Wystawa zajęła prawie 4 ha powierzchni.

Epidemia koronawirusa wywołuje niepewność wśród uczestników tegorocznej edycji Energetabu. Do ZIAD-u, organizatora targów, zgłaszane są liczne oczekiwania i wątpliwości. Dlatego zarząd targów postanowił prowadzić zmiany w regulaminie.

Wydłużenie terminu zgłoszeń dla wystawców

Organizator wydłużył termin przyjmowania zgłoszeń o jeden miesiąc, czyli do 30 maja. Jednak wystawcy muszą liczyć się z tym, że im bliżej tego terminu, tym mniej prawdopodobne będzie uzyskanie zadowalającej powierzchni stoiska tzn. wielkości, układu i lokalizacji w pawilonie.

Gwarancja zwrotu wpłaty

Regulamin Energetabu 2020 przewiduje, że wszystkie wpłaty zostaną w całości zwrócone uczestnikom, w przypadku, gdy targi zostaną odwołane. Jedynie opłata rejestracyjna zostanie zatrzymana na poczet kolejnej edycji targów.

Zmiana terminu targów nie jest możliwa

Tegoroczny Energetab stoi pod znakiem zapytania. Przesunięcie daty targów nie jest możliwe. Terminy późniejsze niż wrześniowe wykluczają zorganizowanie wystawy w plenerach i namiotach.

Treść komunikatu organizatora targów Energetab:

„W związku z zaistniałą sytuacją z koronawirusem COVID-19 pragniemy Państwa poinformować, że na bieżąco śledzimy komunikaty ze stron Światowej Organizacji Zdrowia WHO, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego. Na chwilę obecną ww. organizacje nie wydały zaleceń w sprawie odwoływania imprez targowych w Polsce planowanych we wrześniu i dlatego nie widzimy przeciwwskazań, aby nasze targi odbyły się zgodnie z planem. Nadto obserwujemy, że niektóre wiosenne imprezy targowe są właśnie przekładane na III i IV kwartał.

Przywiązujemy szczególną wagę do Państwa obecności, bezpieczeństwa oraz możliwości udziału w targach ENERGETAB 2020 i dlatego został skorygowany REGULAMIN DLA UCZESTNIKÓW TARGÓW ENERGETAB 2020. Zmiany w regulaminie dotyczą głównie wydłużenia terminów zgłoszeń oraz zwrotu wpłat w przypadku odwołania targów w wyniku odgórnych decyzji.

Dodaliśmy nowy punkt regulaminu:

4.8. W przypadku gdy Organizator lub organy administracji państwowej (Wyższe Instancje) odwołają organizację targów dokonane wpłaty zostaną zwrócone w całości z pominięciem opłaty rejestracyjnej, która zostanie zaliczona przy zgłoszeniu Wystawcy na kolejną edycję targów po odwołanym wydarzeniu.”

Zobacz także: Regulamin targów Energetab

RE

Fot. ZIAD

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter