„Jak dobrze było znowu Państwa widzieć” – organizator Energetabu

05/10/2021
Energetab 2021 teren targowy

W dniach 14-16 września 2021 r. odbyły się 34. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie Energetab. Impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem ze strony zwiedzających.

  • Targi Energetab zgromadziły ponad 280 wystawców.
  • Wśród wystawców dominowały firmy krajowe.
  • Liczba zwiedzających zbliżyła się do 7500.

Blisko 7,5 tys. gości odwiedziło targi Energetab 2021. To sporo mniej niż zwykle – edycje przed 2020 rokiem gromadziły ok. 15 tysięcy zwiedzających. Jednak w porównaniu z ubiegłym rokiem to ponad dwukrotny wzrost. Duża frekwencja występująca w cieniu pandemii pozytywnie zaskoczyła zarówno organizatorów targów, jak i wystawców. Piękne słońce, gwar rozmów dobiegających z hal namiotowych, pełne alejki zwiedzających – to były marzenia organizatorów targów Energetab 2021, które w dużym stopniu się spełniły.

„Po trudnym 2020 roku wracamy powoli do normalności i tym bardziej doceniamy możliwość osobistego spotkania z Państwem – wystawcami i wszystkimi uczestnikami targów Energetab 2021. Jak dobrze było znowu Państwa widzieć!” – czytamy w komunikacie organizatora.

Targi Energetab 2021 zgromadziły 286 wystawców (249 stoisk). Wśród nich dominowały firmy krajowe. Pojawiło się również kilkanaście firm z 11 krajów europejskich. Dwa lata temu liczba wystawców przekroczyła 700 firm.
Wystawcy zajęli halę sportową, pięć hal namiotowych oraz tereny zewnętrzne – łącznie 8000 mkw.

Uczestniczący w targach Energetab często wyrażali zadowolenie z możliwości odnowienia osobistych relacji pomiędzy oferentami urządzeń a ich klientami, po długich miesiącach kontaktowania się jedynie poprzez komunikatory elektroniczne. Zagrożenie epidemią zdecydowanie jednak ograniczyło liczbę zwiedzających z zagranicy, obawiających się konieczności odbycia kwarantanny.

Sytuacja epidemiologiczna i obowiązujące przepisy sanitarne oraz dążenie organizatorów do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom targów powodowało pewne utrudnienia jak konieczność rejestracji uczestników targów, stosowanie odstępów, czyli ograniczenia miejsc w salach konferencyjnych, itp. Zapewne też wielu potencjalnych uczestników nie zdecydowało się na przyjazd na targi. Dlatego też liczne konferencje i ważniejsze wydarzenia targowe były bezpośrednio relacjonowane w internecie, zdecydowanie powiększając grono ich uczestników. Na stronie targów oraz w mediach społecznościowych można obejrzeć zarejestrowane konferencje i kilkanaście reportaży, w tym z wręczenia prestiżowych wyróżnień targowych bezpośrednio na stoiskach laureatów.

Kolejny Energetab odbędzie się w dniach 13-15 września 2022 r. To będzie 35. edycja tej największej imprezy energetycznej w Polsce.

Zobacz także: Produkcja energii elektrycznej w Polsce

Plenery na targach Energetab 2021

Od lat bielskie targi wyróżnia bogata oferta ekspozycji plenerowych, z których część skupiona była w specjalnych strefach jak:

  • strefa odnawialnych źródeł energii (OZE), w której były prezentowane m.in. zestawy modułów PV, ich konstrukcje wsporcze w tym do montażu paneli dwustronnych (bifacial), magazyny energii w tym w zestawie z inwerterem, itp.
  • strefa elektromobilności (SEL), w której obok różnorodnych stacji ładowania pojazdów prezentowały się samochody elektryczne a wspomnienie jazdy elektryczną teslą na pobliskim parkingu u wielu zwiedzających pozostanie na długo w pamięci;
  • strefa praktycznych pokazów technologii (SPP), w której dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy podłączania w technologii prac pod napięciem mobilnego urządzenia zasilającego MUZ, wykonywane przez brygadę TAURON Dystrybucji oraz pokazy montażu tymczasowej, modułowej konstrukcji bramkowej firmy ARINET, wyróżnionej zresztą w konkursie targowym pucharem PTPiREE.

Nagrody targów Energetab 2021

Komisja postanowiła przyznać następujące medale i wyróżnienia:

Statuetka „Złotego Lwa” Fundacji im. Kazimierza Szpotańskiego za produkt: Teleskopowy drążek izolacyjny o podwyższonych parametrach mechanicznych TDI-M-B zgłoszony przez firmę Wytwórnia Sprzętu Elektroenergetycznego AKTYWIZACJA Spółdzielnia Pracy

Puchar Ministra Klimatu i Środowiska za produkt: Innowacyjne urządzenie mechaniczne służące do podnoszenia całego słupa energetycznego zgłoszony przez firmę ENPROM Sp. z o.o.

Puchar Prezesa Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej za produkt: System modułowych, samonośnych bramek wsporczych do przebudowy rozdzielni napowietrznych WN i NN zgłoszony przez firmę ARINET Sp. z o.o.

Nagroda Prezydenta Miasta Bielska-Białej za produkt: System Optymalizacji Produkcji i Magazynowania Energii z OZE (SOPiME) zgłoszony przez firmę: ZPUE S.A.

Złoty Medal Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A. za produkt: Innowacyjne urządzenie mechaniczne służące do podnoszenia całego słupa energetycznego zgłoszony przez firmę ENPROM Sp. z o. o.

Medale 34. Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich ENERGETAB 2021

Medal Złoty za produkt: Sterownik polowy SO-52v11 z rozbudowanymi funkcjami bezpieczeństwa, pomiarów i automatyki zgłoszony przez firmę MIKRONIKA Sp. z o.o.

Medal Srebrny za produkt: Deltabar PMD75B-przetwornik różnicy ciśnień zgłoszony przez firmę Endress+Hauser Polska sp. z o.o.

Medal Brązowy za produkt: EcoStruxure Microgrid Advisor zgłoszony przez firmę SCHNEIDER ELECTRIC POLSKA Sp. z o.o.

Komisja konkursowa wyróżnia Medalem Prezesa SEP za produkt: Wielofunkcyjny miernik parametrów instalacji elektrycznych MPI-540-PV zgłoszony przez firmę SONEL S.A.

Puchar Izby Gospodarczej Energetyki i Ochrony Środowiska za produkt: Przekaźniki interfejsowe w technologii Push-in zgłoszony przez firmę RELPOL S.A.

Statuetka „Złoty VoltPolskiej Izby Gospodarczej Elektrotechniki za produkt: Kabel hybrydowy CYY-FO/CYY-F-FO zgłoszony przez firmę Prysmian Group

Statuetka Polskiego Stowarzyszenia Branży Elektroenergetycznej za produkt: Zintegrowany system zabezpieczeń i sterowania e2TANGO dedykowany dla Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) zgłoszony przez firmę Elektrometal Energetyka SA

Wyróżnienia Honorowe

1. za produkt: REKIN AL – innowacyjny system połączeń przewodów AL w izolacji emaliowej zgłoszony przez firmę ERKO sp. z o.o. sp. k.

2. za produkt: Licznik energii elektrycznej OTUS z modemem TRAM z LTE cat. M1 na 450 MHz zgłoszony przez firmę DGT Sp. z o.o.

3. za produkt: FONA Energy zgłoszony przez firmę IMPACT CLEAN POWER TECHNOLOGY S.A.

4. za produkt: Układ do rozliczenia energii elektrycznej za pomocą małej mocy pasywnych przekładników napięciowych (sensorów) zgłoszony przez firmę ZAKŁAD OBSŁUGI ENERGETYKI Sp. z o.o.

5. za produkt: Oprawa przeciwwybuchowa EXL400LED zgłoszony przez firmę ATM Lighting Sp. z o.o.

6. za produkt: Licznik energii elektrycznej typu sQAB zgłoszony przez firmę Zakład Elektronicznych Urządzeń Pomiarowych POZYTON Sp. z o.o.

Puchar redakcji miesięcznika Energetyka za najciekawszą prezentację targową stoiska dla firmy MIKRONIKA Sp. z o.o.

RE

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter