Oprawy oświetleniowe umożliwiają komunikację bezprzewodową nawet 250 Mb/s

25/06/2019
Trulifi Signify

Signify zaprezentował nową rodzinę systemów LiFi. Linia o nazwie Trulifi wykorzystuje profesjonalne oprawy oświetleniowe, zarówno te już w użyciu, jak i przyszłe. Zamiast sygnałów radiowych (takich jak WiFi, 4G/5G, Bluetooth itp.), Trulifi posługuje się falami świetlnymi, aby umożliwić niezawodną, bezpieczną, dwukierunkową komunikację bezprzewodową z prędkościami znacznie przewyższającymi większość konwencjonalnych technologii bezprzewodowych stosowanych w miejscach pracy.

Doskonała jakość światła bez wymiany instalacji

Rozwiązanie bazuje na optycznych, bezprzewodowych nadajniko-odbiornikach, które są wbudowane w oprawy oświetleniowe marki Philips (lub mogą zostać do nich dodane). Klienci nie muszą więc usuwać i wymieniać istniejącej infrastruktury oświetleniowej, aby uzyskać doskonałą jakość światła i łączność bezprzewodową.

Łączność bezprzewodowa z prędkością do 150 Mb/s

Technologia Trulifi pokonuje rosnące zatory w spektrum radiowym i jest idealna dla obszarów, gdzie częstotliwości radiowe nie działają dobrze lub w ogóle, bądź nie są dozwolone.

Nowa seria obejmuje oprawy z technologią Trulifi obsługujące łączność bezprzewodową z prędkością do 150 megabitów na sekundę (Mb/s) na dużych powierzchniach, takich jak sale konferencyjne i kondygnacje biurowe. Oprawy oświetleniowe z technologią Trulifi zapewniają płynne przekazywanie transmisji między kolejnymi urządzeniami, dzięki czemu użytkownicy mogą się przemieszczać.

Prędkość transmisji jest na tyle wysoka, że umożliwia jednoczesne strumieniowanie 30 filmów o rozdzielczości 1080p (HDTV). Odbiornik USB, podłączony do laptopa, jest potrzebny do odbioru sygnału LiFi i pełni rolę nadajnika, który wysyła dane z powrotem do oprawy.

Trulifi do zastosowań przemysłowych

Oprócz klasycznego połączenia szerokooptycznego 150 Mb/s do zastosowań biurowych, gama urządzeń Trulifi obejmuje również system połączenia punktowego o transmisji sięgającej 250 Mb/s do zastosowań przemysłowych i wyspecjalizowanych, który działa jak „kabel bezprzewodowy”, idealny do łączenia urządzeń.

Potencjalne zastosowania obejmują łączenie robotów lub maszyn w częstotliwości radiowej (RF) w trudnych warunkach środowiskowych, takich jak zakłady przemysłowe lub szpitale, gdzie komunikacja radiowa może być niedozwolona lub gdzie istnieje potrzeba bezpiecznego oraz szybkiego wysyłania i odbierania dużych plików danych.

Nowi klienci, którzy wybrali Trulifi:

  • Globalworth, największy inwestor instytucjonalny i właściciel powierzchni biurowych w Polsce i Rumunii.
  • Claerhout Communication Campus, belgijska agencja marketingu i komunikacji

RE

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter