ENERGOAPARATURA: inwestycja w zakład produkcyjny
Zarząd Energoaparatura S.A. zawiadamia, że spółka otrzymała pomoc publiczną na wsparcie nowej inwestycji.
Decyzja wydana jest na czas określony 15 lat od dnia jej wydania i obejmuje nową inwestycję w Podstrefie Gliwickiej KSSE, na terenie gminy Ujazd.
Przedsięwzięcie inwestycyjne polega na utworzeniu nowego zakładu produkcyjnego. Obejmuje: zakup nieruchomości, budowę oraz wyposażenie hal produkcyjnych. Inwestycja umożliwi rozwój i rozszerzenie dotychczasowej działalności produkcyjnej Spółki, wpisując się w proces transformacji energetycznej oraz rozwój infrastruktury elektroenergetycznej, w szczególności w obszarze odnawialnych źródeł energii.
Rozbudowa zaplecza produkcyjnego umożliwi zwiększenie podaży specjalistycznych urządzeń i systemów wspierających funkcjonowanie instalacji OZE oraz infrastruktury przesyłowej i dystrybucyjnej.
Warunkami decyzji są m.in. zakończenie inwestycji do 31.12.2028 r., utworzenie w tym terminie co najmniej 10 nowych miejsc pracy i utrzymanie tego zatrudnienia do 31.12.2029 r., poniesienie na terenie realizacji nowej inwestycji kosztów kwalifikowanych o łącznej wartości co najmniej 12 500 000 zł oraz spełnienie 5 kryteriów jakościowych.
Wysokość pomocy publicznej, która przysługuje Spółce tytułem realizacji nowej inwestycji wyniesie maksymalnie 6 250 000 zł w wartości nominalnej.
RE, ESPI




