MINUTOR ENERGIA: wsparcie finansowe dla projektu BLACK BOX

28/03/2023

Zarząd MINUTOR Energia S.A. informuje, iż otrzymał informację, o podjęciu w dniu 24 marca 2023 r. przez Komitet Inwestycyjny Edtechhub Sp. z o.o. decyzji w sprawie inwestycji oraz udzieleniu wsparcia projektowi B+R pn. „BLACK BOX jako urządzenie stabilizacyjne sieci elektroenergetycznej„, realizowanemu przez MINUTOR Termino Sp. z o.o., spółkę należącą do Grupy Kapitałowej MINUTOR Energia, w której 25% udziałów posiada MINUTOR Cellarium Sp. z o.o.

Wartość projektu szacowana jest na 1 mln zł, w ramach programu Bridge Alfa, Fundusz Edtechhub obejmie 20% udziałów w MINUTOR Termino Sp. z o.o.

Celem tego projektu jest opracowanie innowacyjnego rozwiązania zarządzającego pojemnością magazynów energii elektrycznej wytwarzanych przez producentów rożnych marek zarówno europejskich jak i azjatyckich.

Innowacyjność rozwiązania będzie oparta na opracowaniu urządzenia o nazwie roboczej BlackBox. Rozwiązanie stabilizuje sieć elektroenergetyczną i wypłaszacza profil produkcji energii ze źródeł OZE.

Przedmiotowy projekt w przypadku spełnienia założeń i potwierdzenia przewidzianej funkcjonalności w znacznym stopniu wpłynie również na rozwój produktów marki MTR Cells, którą kontroluje MINUTOR Energia.

RE, ESPI

array(3) {
  [0]=>
  int(69682)
  [1]=>
  int(66229)
  [2]=>
  int(67709)
}
Zapisz się na bezpłatny newsletter