MINUTOR ENERGIA: projekt budowy magazynu energii

12/05/2023

Zarząd MINUTOR Energia S.A. informuje, iż w dniu 11 maja 2023 r. spółka zależna, tj. MTR FARM PV2 sp. z o.o. zawarła z NRG Development sp. z o.o. umowę, której przedmiotem jest wykonanie przez NRG Development projektu budowlanego dotyczącego budowy magazynu energii o mocy do 8 MW i pojemności do 32 MWh

MTR FARM PV2 niezwłocznie wystąpi do OSDn o zmianę warunków przyłączeniowych z 16 MWh na 32 MWh, w celu spełnia warunków stawianych przez PSE na Rynku Mocy.

Przedmiot umowy obejmuje m.in. uzyskanie od właściwych urzędów i instytucji potrzebnych do sporządzenia dokumentacji projektowej, a także wykonanie projektu architektoniczno-budowlanego oraz złożenie wniosku o wydanie pozwolenia na budowę.

Celem niniejszej umowy jest przygotowanie dokumentacji niezbędnej do zgłoszenia tego magazynu energii do certyfikacji do aukcji głównej, która odbędzie się w 2023 r.

NRG Development po przeprowadzeniu całego procesu projektowego i uzyskaniu potrzebnych pozwoleń, dokona cesji posiadanej wstępnej certyfikacji dla już posiadanego projektu 8MW o pojemność 32 MWh.

RE, ESPI

array(3) {
  [0]=>
  int(68308)
  [1]=>
  int(61584)
  [2]=>
  int(32190)
}
Zapisz się na bezpłatny newsletter