Columbus zawarł umowę w zakresie rozwoju fotowoltaicznych lameli

30/03/2022

Zarząd Columbus Energy S.A. informuje, iż 30 marca 2022 roku zawarł z Saule S.A. oraz Somfy Sp. z o.o. ramową umowę o współpracy strategicznej w zakresie komercjalizacji i rozwoju na terytorium Polski aluminiowych lameli łamacza światła z ogniwem perowskitowym, tj. nowego produktu stworzonego we współpracy Saule i Somfy.

Niniejsza umowa jest finalizacją porozumienia, jakie Columbus, Saule i Somfy zawarły w sierpniu 2021 r., podczas premiery komercyjnego zastosowania lameli Saule, czyli aluminiowych łamaczy światła z perowskitowymi ogniwami słonecznymi. Somfy, jako jeden z liderów rynku automatyki mieszkaniowej i budynkowej oraz systemów smart home, udostępnia dla Saule i Columbusa nowe możliwości oraz dostęp do swoich klientów i rozwiązań produktowych.

Zgodnie z zawartą umową, strony będą współpracować w zakresie komercjalizacji oraz dalszego rozwoju ogniw perowskitowych w obszarach transformacji energetycznej i cyfrowej na terenie Polski. Zobowiązały się również wspólnie podjąć działania mające na celu prace badawczo-rozwojowe i następnie wprowadzenie na rynek i komercjalizację nowych produktów opartych o technologię i know-how Saule dla sektora budynków istniejących lub nowo powstających oraz dla klientów indywidualnych, w tym co najmniej trzy z kategorii BAPV, B2B utility-scale oraz B2C.

Umowa weszła w życie z chwilą podpisania i obowiązuje przez podstawowy okres 12 miesięcy, z zastrzeżeniem możliwości jej przedłużenia. Uzgodniono również, że strony przystąpią do negocjacji w zakresie zawarcia umów o tożsamym przedmiocie odnoszącym się do innych krajów europejskich oraz do negocjacji celem zawarcia umów odnoszących się do projektów realizacji instalacji OZE dla klientów indywidualnych B2C.

Aluminiowe łamacze światła latem chronią przed ostrym światłem i nadmiernym nagrzewaniem pomieszczeń, a zimą przed wyziębianiem przez mroźne wiatry. Wyposażone w perowskitowe ogniwa fotowoltaiczne Saule, jako niezależne, zielone źródło energii elektrycznej mogą znacząco zmniejszyć opłaty za prąd.

Zobacz także: Czwarta edycja programu Mój Prąd

RE

array(3) {
  [0]=>
  int(52561)
  [1]=>
  int(56737)
  [2]=>
  int(41618)
}
Zapisz się na bezpłatny newsletter