Wysokoprądowy miernik cęgowy dla wykonawców instalacji elektrycznych w przemyśle

20/11/2019
wysokoprądowy miernik cęgowy CM94 Flir

FLIR wprowadza wysokoprądowy miernik cęgowy CM94 dla przedsiębiorstw użyteczności publicznej i wykonawców instalacji elektrycznych w przemyśle. Urządzenie jest jest zoptymalizowane pod kątem rozwiązywania problemów i diagnostyki prądu AC/DC do 2000 A.

FLIR wprowadza na rynek elektryczny miernik cęgowy AC/DC FLIR CM94 2000 A dla przedsiębiorstw użyteczności publicznej. Zaprojektowany z myślą o pomiarach prądu o wysokim natężeniu w wymagających zakładach przemysłowych i energetycznych model CM94 jest wyposażony w większe cęgi umożliwiającą łatwe obchodzenie się z większymi przewodami i szynami zbiorczymi.

Miernik CM94 z zabezpieczeniem nadnapięciowym CAT IV 1000 V pracuje na przekaźnikach, panelach rozdzielczych, rozdzielnicach i tablicach rozdzielczych, a także na przewodach zasilających i produkcyjnych liniach energetycznych.

Miernik ma 55-milimetrowe cęgi, które można łatwo zacisnąć na dużych przewodach lub na wielu żyłach jednocześnie.

Dzięki pomiarowi rzeczywistej wartości skutecznej napięcia i natężenia prądu przemiennego oraz trybowi niskiej impedancji (LoZ) miernik FLIR CM94 oferuje możliwość dokładnego testowania w celu właściwego wykonania pomiaru już za pierwszym razem oraz zapewnia elektrykom bezpieczne warunki pracy.

W obiektach przemysłowych z silnikami prądu przemiennego i stałego, centrami sterowania silnikami i przemiennikami częstotliwości (VFD) tryb VFD miernika cęgowego radzi sobie z zaszumionymi sygnałami, zapewniając dokładne odczyty.

Oprócz korzystania z funkcji prądowych i napięciowych elektrycy przemysłowi, pracownicy przedsiębiorstw użyteczności publicznej i wykonawcy instalacji elektrycznych mogą rozwiązywać problemy z połączeniami i podzespołami w trybie testu ciągłości, testu diod i rezystancji lub pomiarów częstotliwości i temperatury.

Model CM94 o stopniu ochrony IP40 jest poddawany testom upadku z wysokości 2 metrów z drabiny lub rozdzielni elektrycznej.

Miernik jest dostępny online i za pośrednictwem autoryzowanych dystrybutorów FLIR na całym świecie.

Dowiedz się więcej na temat miernika FLIR CM94, odwiedź stronę https://www.flir.eu/products/cm94

RE

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter