Wysokotemperaturowa przemysłowa kamera termowizyjna FLIR

06/11/2019
kamera termowizyjna Flir wysokotemperaturowa

Firma FLIR wprowadziła na rynek przemysłową kamerę termowizyjną FLIR TG297, która zapewnia profesjonalistom bezstykowy pomiar wysokiej temperatury i obrazowanie termowizyjne w jednym narzędziu.

Nowa, wszechstronna kamera jest wyposażona w unikatowy filtr, który umożliwia inspektorom ds. konserwacji, napraw i eksploatacji wizualną identyfikację i znalezienie źródła wielu często występujących problemów w zastosowaniach wysokotemperaturowych, takich jak suszarnie, piece, materiały ogniotrwałe i produkcja.

Ruchomy filtr poprawia dynamikę obrazu

FLIR TG297 wykracza poza ograniczenia dotyczące jednopunktowych termometrów na podczerwień (IR), pozwalając użytkownikowi zobaczyć gorące i zimne punkty wskazujące na potencjalne problemy oraz zlokalizować ich źródło. Użytkownicy mogą szybko i dokładnie sprawdzić wszystko, od połączeń elektrycznych po awarie mechaniczne, w zakresie temperatur od 25 do 1030°C. Zazwyczaj wysokie temperatury pojawiają się w obrazach termowizyjnych na biało, jednak kamera TG297 jest wyposażona w ruchomy filtr wysokotemperaturowy, który poprawia zakres dynamiczny obrazu termowizyjnego. Przy włączonym filtrze użytkownicy mogą zobaczyć zmiany kolorów, które wskazują różnice w najwyższym punkcie zakresu temperaturowego urządzenia. 

Opatentowana technologia FLIR

Kamera TG297 została zbudowana na podstawie detektora podczerwieni FLIR Lepton® o rozdzielczości 160×120 i wyposażona w opatentowane przez FLIR algorytmy przetwarzania obrazu zapewniające najwyższą jakość obrazów. Opatentowana przez FLIR technologia Multi Spectral Dynamic Imaging (MSX™) z dwiema kamerami uwypukla szczegóły z wbudowanej kamery wizualnej na pełnych obrazach termowizyjnych w celu poprawy ostrości i perspektywy. Kamery wizualnej można również używać do rejestracji obrazów wizualnych z osadzonym odczytem temperatury. Użytkownicy mogą zapisać do 50 000 obrazów w 4-gigabajtowej pamięci flash, aby wykazać klientom, że problem został skorygowany po wykonaniu zadania. Dzięki akumulatorowi litowo-jonowemu kamera działa przez 5 godzin ciągłego użytkowania. 

Praca w wysokich temperaturach

Model TG297 ma wytrzymałą obudowę o stopniu ochrony IP54, odporną na trudne warunki otoczenia. Jest wyposażony w wielopunktowy wskaźnik laserowy do wyraźnego wskazywania mierzonego obszaru oraz jasną latarkę LED do pracy w ciemnych, trudno dostępnych miejscach. Technologia Bluetooth Low Energy (BLE) umożliwia użytkownikom przesyłanie danych i udostępnianie obrazów na urządzenia mobilne oraz szybkie tworzenie raportów w terenie.

Kamera będzie dostępna w czwartym kwartale 2019 roku.

Więcej informacji o FLIR TG297 znajduje się na stronie www.flir.com/TG297

RE

fot. FLIR

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter