Najnowocześniejsza fabryka Grupy Hager powstaje w Bieruniu

06/06/2023
makieta fabryki Hager w Bieruniu

Nowa inwestycja Grupy Hager – wiodącego dostawcy rozwiązań i usług w zakresie instalacji elektrycznych w budynkach – jest czwartym po Kórniku, Tychach i Sosnowcu zakładem produkcyjnym w Polsce oraz 23. na świecie. Nowa fabryka jest budowana zgodnie z wytycznymi normy BREEAM na poziomie Excellent, będzie więc nowoczesnym, ekologicznym miejscem pracy, zapewniającym optymalne rozwiązania techniczne, i będzie zasilana zieloną energią, co łączy się ściśle z filozofią firmy Hager, zakładającą, że wytwarzane przez nią produkty mają wspierać efektywne zarządzanie energią.

Dzięki tej inwestycji Polska – na równi z Francją i Niemcami – zaliczać się będzie do największych, kluczowych lokalizacji zakładów produkcyjnych Grupy Hager. Jest to niekwestionowany wyraz uznania dla całego naszego rodzimego zespołu produkcyjnego, który przez ostatnie 30 lat udowadniał swój profesjonalizm w zarządzaniu produkcją i całym łańcuchem dostaw. To doskonała okazja, by wszystkim pracownikom za ten wysiłek podziękować. Zaczynaliśmy 30 lat temu w 8 osób, podobnie jak wiele firm – w garażowych warunkach, a staliśmy się zakładem stosującym najwyższe światowe standardy – wdrożyliśmy zintegrowany system zarządzania jakością, środowiskiem i BHP zgodnie z normami ISO 9001, 14001 oraz 45001. Zatrudniamy obecnie blisko 1600 pracowników i mamy plany dalszego rozwoju, wynikające z nowej inwestycji – podkreśla Jacek Lubecki, prezes Hager Polo.

uroczyste rozpoczęcie budowy fabryki Hager w Bieruniu

W listopadzie 2022 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie budowy nowego zakładu produkcyjnego Grupy Hager.
Na zdjęciu od lewej: Jacek Lubecki (prezes Hager Polo), Ralph Fuerderer (Chief Officer Technical Hager Group) i Robert Szklany (Vice President Group Manufacturing).

W budowanym zakładzie produkcyjnym znajdzie zatrudnienie około 1000 osób. Nowe miejsce pozwoli także na zwiększenie mocy produkcyjnej i rozbudowanie portfolio produktów oraz poprawi ich dostępność na rynku.

O skali przedsięwzięcia najlepiej świadczą liczby. Przy okazji 30-lecia obecności w Polsce udało się nam osiągnąć wynik 100 mln wyrobów gotowych, a dzięki nowemu zakładowi kolejne 100 mln osiągniemy w 10 lat. Pokazuje to, że budowa nowego zakładu to nie tylko krok milowy w rozwoju firmy, lecz także olbrzymie przyspieszenie produkcji – mówi Robert Szklany, Vice President Group Manufacturing.

zakład Hager w Bieruniu

Uroczyste otwarcie fabryki Hager planowane jest na 19 września 2023 r.

O firmie Hager

Tam, gdzie zobaczysz Grupę Hager, tam zobaczysz również energię. To niezależny i rodzinny biznes, nastawiony na długoterminową perspektywę i myślenie w kategoriach pokoleń. W Polsce firma istnieje od 30 lat, na świecie – od blisko 70. Jest jednym z wiodących dostawców usług i rozwiązań w zakresie instalacji elektrycznych – od dystrybucji energii, kanałów prowadzenia przewodów oraz technik bezpieczeństwa do zarządzania inteligentnym budynkiem. Produkty Hager są dostępne na całym świecie i cieszą się zaufaniem klientów w ponad 100 krajach.

HAGER

Zapisz się na bezpłatny newsletter