Comepi i POKÓJ – krok we właściwą stronę

22/10/2020
bezprzewodowa kaseta sterownicza Pokój

Nowa linia produktów bezprzewodowych i bezbateryjnych w ofercie firmy POKÓJ: wyłączniki krańcowe, przyciski i stacje sterujące (kasety sterownicze) oraz wyłączniki nożne wraz z niezbędnym osprzętem (nadajnikami, odbiornikami i antenami).

Urządzenia bezprzewodowe, zasilane za pomocą baterii czy akumulatorów wielokrotnego ładowania, stały się powszechne w życiu codziennym każdego z nas. Jednak korzystanie z nich nastręcza pewnych problemów. Po rozładowaniu baterię należy wymienić, akumulator doładować, a zużyte ogniwo zutylizować w bezpieczny dla środowiska sposób. Jest to kłopotliwe, ponieważ wymiana niejednokrotnie wiąże się z wykonaniem zabiegów technicznych czy konserwacyjnych oraz postojem urządzenia.

Dzięki ścisłej współpracy z firmą Comepi, Spółdzielnia Elektrotechniczna POKÓJ wprowadziła do swojej oferty bezprzewodowe i niewymagające zasilania bateryjnego wyłączniki krańcowe, przyciski i stacje sterujące (kasety sterownicze) oraz wyłączniki nożne wraz z niezbędnym osprzętem (nadajnikami, odbiornikami i antenami).

Wygoda i komfort użytkowania bezprzewodowego osprzętu firmy POKÓJ

Nowa linia produktów bezprzewodowych charakteryzuje się niezawodnością, wytrzymałością, prostotą i elastycznością w działaniu. Modułowa konstrukcja nadająca się do każdego zastosowania czy możliwość ustawienia różnych konfiguracji zadziałania zapewniają większy komfort dla operatora. Swoboda przesuwania w trakcie używania, brak kabli i oprzewodowania nadajników, brak baterii, zminimalizowany pobór energii czy szybka konfiguracja zmniejszają koszty i czas instalowania osprzętu, który charakteryzuje się wysoką trwałością mechaniczną i stopniem ochrony, jednocześnie zapewniając brak ryzyka uszkodzenia przewodów.

Jak działa bezprzewodowy osprzęt?

Zasada działania ww. osprzętu jest bardzo prosta. Każde urządzenie wyposażone jest w mikroprzełącznik, o częstotliwości roboczej 868MHz, gdzie energia kinetyczna wytwarzana przez ruch (kątowy bądź liniowy) jest zamieniana na energię elektryczną. Do wygenerowania i zakodowania sygnału wystarcza minimalny impuls. Ponadto każdy nadajnik posiada swój jednoznaczny 32-Bitowy numer ID i wysyła impuls trzykrotnie, aby zmaksymalizować niezawodność transmisji. Mikroprzełączniki mają trwałość na poziomie 1 000 000 zadziałań, a pewność transmisji jest stała przez cały czas przewidzianego okresu użytkowania.

Środowisko pracy

Sygnał bezprzewodowy przesyłany jest najlepiej i bez zakłóceń, gdy przestrzeń pomiędzy odbiornikiem i nadajnikiem jest wolna. Dlatego należy w tej przestrzeni eliminować możliwe przeszkody, zwłaszcza gdy są wykonane z metalu.

Nadajniki były testowane w warunkach przemysłowych wewnątrz pomieszczeń. Osiągany zasięg to ok. 30 metrów. Zakres działania w wolnej przestrzeni to 70-80 metrów. Należy pamiętać o ustawieniu w najmniejszej możliwej odległości między nadajnikiem i odbiornikiem tak, aby uniknąć możliwości wnikania sygnału zakłócającego.

Brak przewodów, możliwość mocowania w dowolnym miejscu i ustawienie w najwygodniejszej dla operatora pozycji to tylko niektóre z zalet całej linii bezprzewodowych i bezbateryjnych produktów, które ułatwiają pracę projektantom i użytkownikom, przyspieszają czynności sterownicze i instalacyjne, minimalizują ryzyko uszkodzenia w obszarze roboczym, a ich uniwersalność i elastyczność pozwala na zamontowanie w niemożliwy do tej pory sposób.

odbiornik Comepi

Postaw na komfort i wygodę.

Wyłącz swoje ograniczenia.

Stosuj urządzenia bezprzewodowe i bezbateryjne.

Szczegółowe informacje na www.pokoj.com.pl

„POKÓJ” S.E., ul. Warecka 1, 91-202 Łódź, tel. (42) 25 47 850, 870, e-mail: sprzedaz@pokoj.com.pl

Zapisz się na bezpłatny newsletter