Eltron-Kabel dołączył do Grupy Helukabel

16/11/2019
Eltron-Kabel fabryka

Od 15 września 2019 roku firma Eltron-Kabel Sp. z o.o. stała się częścią Grupy Helukabel. Oba podmioty zadeklarowały współpracę, która będzie przynosić wzajemne korzyści. W rezultacie skorzystają także klienci, otrzymując dostęp do szerokiej oferty produktowej i mogąc liczyć na krótszy czas realizacji zamówień.

Eltron-Kabel Sp. z o.o. to firma działająca w obszarze nowoczesnych i zaawansowanych technologii przetwórstwa miedzi, specjalizująca się w produkcji kabli i przewodów elektrycznych do przemysłowych zastosowań. Dostarcza swoje produkty do sieci międzynarodowych fabryk największych koncernów elektrotechnicznych, spełniając bardzo wysokie wymagania techniczne i jakościowe.

Eltron-Kabel planuje inwestycje

Dla Eltron-Kabel Sp. z o.o. przyłączenie się do Grupy Helukabel oznacza szansę dalszego rozwoju firmy. W Eltron-Kabel Sp. z o.o. są już planowane inwestycje, które pozwolą na zakup nowych maszyn produkcyjnych. Dzięki temu firma poszerzy swój asortyment oraz grono klientów, zwiększając penetrację rynku.

Grupa Helukabel poszerzy ofertę o kable specjalne

Grupa Helukabel, do której dołączył Eltron-Kabel Sp. z o.o., jest kompleksowym dostawcą kabli, przewodów oraz osprzętu kablowego dla rozwiązań standardowych, jak również przygotowanych na indywidualne zamówienia klientów. Dzięki fuzji poszerzy oferowany asortyment o kable specjalne, by móc w jeszcze większym stopniu odpowiadać na różnorodne potrzeby klientów. Nowa oferta uwzględniać też będzie m.in. kable kompensacyjne, nieizolowane przewody miedziane o bardzo wysokiej giętkości oraz przewody ciepłoodporne. Ponadto podjęta z Eltron-Kabel Sp. z o.o. współpraca pozwoli na zwiększenie mocy produkcyjnych obecnego asortymentu, a co za tym idzie – zwiększy się dostępność produktów, a czas realizacji zamówień ulegnie skróceniu.

Podjęcie współpracy z Helukabel to dla Eltron-Kabel Sp. z o.o. perspektywa dalszego rozwoju firmy. Pozwoli na realizowanie nowych inwestycji w sprzęt, dzięki czemu będziemy mogli zaoferować klientom jeszcze szersze portfolio produktów i rozwiązań technologicznych. Niezwykle ważnym aspektem fuzji jest także wymiana wiedzy i doświadczenia z naszym partnerem, co pozwoli nam w jeszcze lepszy sposób odpowiadać na potrzeby klientów – mówi Leszek Wojtalik, prezes zarządu Eltron-Kabel Sp. z o.o.

HELUKABEL

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter