Fuzja na rynku kabli i przewodów

19/11/2019
zarząd Eltron-Kabel

We wrześniu 2019 roku Eltron-Kabel Sp. z o.o. przystąpił do Grupy Helukabel. Obie firmy zadeklarowały współpracę, która przyniesie wymierne korzyści zarówno dla Grupy, jak i dla klientów. W rezultacie powstanie szeroka oferta kabli i przewodów, a czas realizacji zamówień ulegnie skróceniu.

Fuzja podmiotów jest rezultatem działań podjętych przez Leszka Wojtalika, prezesa zarządu Helukabel Polska Sp. z o.o., oraz Adama Lipińskiego, członka zarządu Helukabel Polska Sp. z o.o. Obaj menadżerowie zarządzają także firmą Eltron-Kabel: Leszek Wojtalik jest prezesem zarządu, a Adam Lipiński – wiceprezesem.

Współpraca Helukabel Polska Sp. z o.o. z Eltron-Kabel Sp. z o.o. to ogromna szansa na rozwój dla obu firm. Umożliwi wymianę wiedzy i doświadczenia. Będziemy wzajemnie korzystać z naszego know-how, rozwijając się technologicznie. Zwiększymy konkurencyjność oferty i umocnimy pozycję na rynku, jednocześnie wspierając polski przemysł. A nasi klienci mogą spodziewać się jeszcze szerszego asortymentu produktów i dostępności rozwiązań, które sprostają ich oczekiwaniom – mówi Leszek Wojtalik, prezes zarządu Helukabel Polska Sp. z o.o.

Więcej kabli specjalnych w ofercie Helukabel

Helukabel jest kompleksowym dostawcą kabli, przewodów oraz osprzętu kablowego dla rozwiązań standardowych, jak również przygotowanych na indywidualne zamówienia klientów. Dzięki fuzji z Eltron-Kabel Sp. z o.o. firma poszerzy oferowany asortyment o kable specjalne, by móc w jeszcze większym stopniu odpowiadać na różnorodne potrzeby klientów. Nowa oferta uwzględniać też będzie m.in. kable kompensacyjne, nieizolowane przewody miedziane o bardzo wysokiej giętkości oraz przewody ciepłoodporne. Ponadto podjęta z Eltron-Kabel Sp. z o.o. współpraca pozwoli na zwiększenie mocy produkcyjnych obecnego asortymentu, a co za tym idzie – zwiększy się dostępność produktów, a czas realizacji zamówień ulegnie skróceniu.

Rozwój technologiczny Eltron-Kabel

Jednocześnie dla Eltron-Kabel Sp. z o.o. przyłączenie się do grupy Helukabel przyniesie liczne wymierne korzyści. Firma funkcjonująca w obszarze nowoczesnych i zaawansowanych technologii przetwórstwa miedzi, specjalizująca się w produkcji kabli i przewodów elektrycznych do przemysłowych zastosowań zyska szansę dalszego rozwoju. W Eltron-Kabel Sp. z o.o. są już planowane inwestycje, które pozwolą na zakup nowych maszyn produkcyjnych. Dzięki temu firma poszerzy swój asortyment oraz grono klientów, zwiększając zasięg rynkowy.

Na zdjęciu od lewej: Leszek Wojtalik (prezes zarządu Eltron-Kabel i Helukabel) i Adam Lipiński (wiceprezes Eltron-Kabel i członek zarządu Helukabel).

HELUKABEL

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter