ESOLEO wybudowało farmę fotowoltaiczną o mocy 8 MWp

23/08/2023
farma pv

ESOLEO, firma z Grupy Polsat Plus, specjalizująca się w dostarczaniu rozwiązań z zakresu energii odnawialnej, ukończyła budowę farmy fotowoltaicznej o mocy 8 MWp dla firmy Greenvolt Power. Ta nowoczesna inwestycja jest kolejnym przykładem na zaangażowanie prywatnego biznesu w transformację energetyczną Polski. Cała inwestycja zajmuje powierzchnię ponad 127 tys. mkw.

ESOLEO specjalizuje się w realizacji wielkoskalowych projektów fotowoltaicznych, w tym dla wielu podmiotów wiodących w branży energetycznej w Polsce. To już kolejna wybudowana przez firmę farma, obok m.in. wybudowanej dla ZE PAK elektrowni fotowoltaicznej w Brudzewie o mocy 70 MWp.

Cieszymy się, że grupa Greenvolt obdarzyła nas zaufaniem – realizujemy dla niej w sumie kilkanaście farm fotowoltaicznych w całej Polsce. Widzimy we współpracy z Greenvolt duży potencjał, w przyszłości także w obszarze elektrowni hybrydowych, gdzie energia będzie generowana ze słońca oraz wiatru, a jej część lub całość zasili elektrolizery do produkcji zielonego wodoru – mówi Mariusz Klimczak, prezes zarządu ESOLEO.

Rozwijamy współpracę z kolejnymi partnerami biznesowymi i wspólnie będziemy realizować wiele projektów na rzecz rozwoju energii odnawialnej w Polsce, która jest obecnie w procesie transformacji energetycznej – dodaje Krzysztof Dziaduszyński, członek zarządu ESOLEO.

Podczas budowy farmy fotowoltaicznej w Miasteczku Krajeńskim ESOLEO wykorzystało 17 777 sztuk modułów fotowoltaicznych LONGi Solar. Ponadto, w celu zapewnienia wydajnej pracy, wykorzystano 32 falowniki Huawei SUN2000-215KTL. Cała inwestycja zajmuje powierzchnię 127 130 metrów kwadratowych.

Greenvolt Power to spółka należąca do Grupy Greenvolt, specjalizująca się w rozwoju, budowie i zarządzaniu wielkoskalowymi projektami farm wiatrowych i fotowoltaicznych. Polska jest jednym z kluczowych rynków dla Grupy Greenvolt. Spółka ma obecnie w realizacji projekty instalacji o łącznej mocy 6,9 GW – z czego 3,4 GW realizowanych jest w Polsce.

Oprócz rozwoju wielkoskalowych projektów wiatrowych i fotowoltaicznych na większości rynków europejskich oraz rynku amerykańskim Grupa Greenvolt prowadzi aktywne działania w segmencie małej energetyki rozproszonej, oferując i realizując rozwiązania zarówno dla klientów biznesowych, jak i gospodarstw domowych w sześciu krajach. Podstawową działalnością Grupy Greenvolt jest produkcja energii z biomasy odpadowej w Portugalii oraz Wielkiej Brytanii.

RE, fot. ESOLEO

Zapisz się na bezpłatny newsletter