Falownik PV o wyższej mocy z technologią Synergii

07/10/2021
falownik SolarEdge trójfazowy z technologią Synergii

Firma SolarEdge wprowadziła do Polski trójfazowy falownik fotowoltaiczny 120kW z technologią Synergii. Technologia ta zwiększa produkcję energii słonecznej w obiektach komercyjnych i przemysłowych, jednocześnie skracając czas instalacji i uruchomienia dla instalatorów.

  • Obecnie dostępny do 120 kW, trójfazowy falownik SolarEdge z technologią Synergii umożliwia obiektom komercyjnym i przemysłowym zwiększenie produkcji energii słonecznej, poprawiając ROI.
  • Innowacyjna funkcja wstępnego przekazania do eksploatacji przyspiesza czas instalacji, umożliwiając instalatorom sprawdzenie komponentów systemu za pomocą smartfona jeszcze przed podłączeniem do sieci.

Nowy 120kW trójfazowy falownik 120kW z technologią Synergii firmy SolarEdge jest już dostępny w Polsce. Zaprojektowany w celu poprawy rentowności większych instalacji PV, falownik SE120K oferuje do 150% przewymiarowania strony DC, aby zmaksymalizować produkcję energii. Rozwiązanie zawiera również wbudowany prostownik PID (Potential Induced Degradation) do pracy w nocy, aby zapobiec degradacji wydajności modułu, która może prowadzić do zmniejszenia produkcji energii w czasie życia instalacji.

Odbiór wstępny – innowacyjna funkcja falownika SolarEdge

Falownik wprowadza innowacyjną funkcję odbioru wstępnego, która umożliwia instalatorom pełną i automatyczną walidację komponentów systemu za pomocą smartfona przed podłączeniem do sieci. Znacząco przyspiesza to proces instalacji, sygnalizując i rozwiązując z wyprzedzeniem wszelkie potencjalne problemy z okablowaniem lub łącznością.  

Lekka, modułowa konstrukcja oznacza również, że poszczególne jednostki mogą być instalowane przez dwuosobowy zespół bez konieczności użycia specjalistycznego sprzętu, co zapewnia dalsze oszczędności czasu i kosztów.

Zobacz także: Jak zwiększyć opłacalność instalacji fotowoltaicznej?

Trzy niezależne jednostki w falowniku z technologią Synergii

Technologia Synergii firmy SolarEdge rozdziela funkcjonalność falowników fotowoltaicznych na trzy niezależne jednostki, które są łatwo kontrolowane przez pojedynczy interfejs zarządzania. Poprawia to czas pracy systemu PV poprzez zapewnienie, że w mało prawdopodobnym przypadku wystąpienia jakichkolwiek usterek technicznych związanych z jedną z jednostek, reszta systemu będzie nadal generować energię.

Oprócz zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa SolarEdge, w tym zintegrowanego zabezpieczenia przed zwarciem łukowym i szybkiego wyłączania, rozwiązanie wprowadza dodatkową ochronę dzięki wbudowanym czujnikom termicznym na zaciskach DC i AC, a także monitorowanych zabezpieczeniach przeciwprzepięciowych.

Trójfazowy falownik SolarEdge z technologią Synergii jest dostępny do zamówienia w następujących mocach: 50kW, 66,6kW, 90kW i 120kW, oraz wersja 120kW dla sieci 480V.

Wszystkie trójfazowe falowniki SolarEdge z technologią Synergii są przystosowane do obsługi magazynów energii, aby sprostać zmieniającym się potrzebom energetycznym.

RE, fot. SolarEdge

Zapisz się na bezpłatny newsletter