Akwizycja w sektorze stacji ładowania pojazdów elektrycznych

28/06/2022

GreenWay zakupił sieć Revnet. Wszystkie stacje ładowania Revnet zostaną włączone do sieci i udostępnione w aplikacji GreenWay jeszcze w tym roku. GreenWay przejmuje sieć Revnet po ogłoszeniu wsparcia inwestycyjnego w wysokości 85 mln euro, jakie otrzymał w lutym 2022 r.

Transakcja przejęcia przez GreenWay spółki Rawicom EV wraz siecią Revnet została przeprowadzona w czerwcu 2022 r. Wszystkie stacje sieci Revnet zostaną włączone do publicznej sieci i udostępnione w aplikacji GreenWay, a także objęte serwisem technicznym największego w Polsce operatora sieci szybkiego ładowania, obsługą klienta i rozwiązaniami roamingowymi. Proces ten będzie realizowany sukcesywnie i ma zostać zakończony w ciągu najbliższych kilku miesięcy tego roku.

Zobacz także: Infrastruktura ładowania pojazdów elektrycznych

Na sieć Revnet składa się 70 stacji ładowania AC o mocy 22 kW znajdujące się głównie w lokalizacjach miejskich. W wybranych lokalizacjach GreenWay Polska planuje podniesienie mocy ładowarek poprzez ich rozbudowę do szybkich stacji DC.

W lutym 2022 r. GreenWay otrzymał 85 milionów EUR kapitału rozwojowego  na inwestycje w sieć stacji ładowania. Celem wsparcia inwestycyjnego jest budowa wiodącej pozycji GreenWay w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Rawicom pozostaje pozostaje na rynku elektromobilności. Będzie także rozwijać się w głównym kierunku, jakim jest budowa wielkoskalowych farm fotowoltaicznych.

Zobacz także: Moc zainstalowana fotowoltaiki

RE

Zapisz się na bezpłatny newsletter