innogy Polska przejęła dostawcę mikroinstalacji fotowoltaicznych

28/08/2019
innogy Polska z umowami na 1 MWp w fotowoltaice

innogy Polska sfinalizowała transakcje nabycia pozostałych udziałów i tym samym stała się jedynym udziałowcem w spółce Foton Technik, jednej z wiodących firm na rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce.

W 2016 roku firma innogy nabyła 50,4 proc. udziałów spółki Foton Technik z możliwością odkupienia pozostałych udziałów w ciągu kilku lat. W maju 2019 roku innogy Polska uzyskała zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie pełnej kontroli operacyjnej nad spółką. Transakcje nabycia pozostałych 49,6 proc. udziałów od Grupy R.Power sfinalizowano w sierpniu bieżącego roku.

Foton Technik specjalizuje się w dostarczaniu mikroinstalacji fotowoltaicznych dla klientów indywidualnych i małych i średnich przedsiębiorstw i jest jedną z wiodących firm na tym rynku. Od początku tego roku firma zainstalowała ponad 3700 systemów fotowoltaicznych.

Foton Technik to obecnie sprawnie funkcjonująca organizacja, skupiająca  wysokiej klasy ekspertów, sprzedawców, konsultantów oraz instalatorów systemów fotowoltaicznych, działających w różnych regionach Polski. Jestem przekonany, że spółka posiada wszystkie atuty, aby kontynuować swój dynamiczny wzrost. Pozwoli ona również włączyć do oferty innogy kolejne atrakcyjne cenowo produkty i usługi, wspierające efektywność energetyczną oraz proekologiczne rozwiązania dla naszych obecnych i przyszłych klientów – mówi Janusz Moroz, członek zarządu ds. handlu innogy Polska.

Grupa innogy od początku swojej działalności na polskim rynku aktywnie uczestniczy w rozwoju krajowego sektora odnawialnych źródeł energii. Poprzez spółkę innogy Renewables Polska eksploatuje 8 parków wiatrowych o łącznej mocy zainstalowanej 242 MW oraz uruchomioną na początku 2019 roku elektrownię fotowoltaiczną o mocy zainstalowanej 594 kWp.

RE

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter