Columbus wygrał przetarg na instalacje fotowoltaiczne dla PERN

04/05/2022

PERN S.A., największy krajowy operator logistyki naftowej, rozstrzygnął przetarg na uzyskanie warunków przyłączenia do sieci elektroenergetycznej dla instalacji fotowoltaicznych w 9 bazach paliw i ropy.

Podczas postępowania przetargowego najkorzystniejszą ofertę przedstawił Columbus Energy  S.A., wiodący dostawca systemów fotowoltaicznych. W ramach współpracy firma ma za zadanie przygotować koncepcję budowy instalacji fotowoltaicznych na terenie 9 obiektów PERN, a także pozyskać wszelkie wymagane zgody, pozwolenia i decyzje, niezbędne do uzyskania warunków przyłączenia instalacji fotowoltaicznych do sieci elektroenergetycznej.

Uzyskanie warunków przyłączeniowych to pierwszy z kroków milowych w procesie budowy instalacji PV. Jest to bardzo złożony proces z uwagi na obowiązujące prawo oraz wymogi związane z uzyskaniem decyzji środowiskowych.

Zobacz także: Jakość modułów fotowoltaicznych – co warto wiedzieć

Pierwsza instalacja fotowoltaiczna powstała w 2020 roku w bazie paliw w Boronowie. Oprócz właśnie zakończonego przetargu dotyczącego warunków przyłączenia instalacji fotowoltaicznych w 9 bazach PERN, trwa postępowanie na budowę instalacji PV na dachu centrali w Płocku i terenach zielonych wokół budynku PERN, a w trakcie przygotowania jest przetarg dla kolejnych lokalizacji.

Budowa instalacji fotowoltaicznych w obiektach PERN to element projektu „PERN producentem zielonej energii”, realizowanego w ramach Strategii PERN na lata 2021-2024. Spółka przeznaczy na ten cel aż 130 mln zł.

Zobacz także: Moc zainstalowana fotowoltaiki w Polsce

RE

Zapisz się na bezpłatny newsletter