Kamera termowizyjna dla zawodowych elektryków

27/11/2019
kamera Flir TG267 dla elektryków

Firma FLIR wprowadza na rynek kamery termowizyjne FLIR TG267 dla elektryków, techników HVAC/R, inspektorów budowlanych i inżynierów-mechaników. Ten bogaty w funkcje dodatek do podstawowej linii produktów z serii TG oferuje zwiększoną czułość i rozdzielczość, co pomaga profesjonalistom znacznie skrócić czas diagnostyki i szybciej rozpocząć naprawy.

Wszechstronny i wytrzymały model FLIR TG267 umożliwia profesjonalistom kontrolę sprzętu i identyfikację problemów z bezpiecznej odległości poprzez wizualizację gorących i zimnych punktów, które mogą wskazywać na poważniejsze problemy. Użytkownicy mogą rozwiązywać problemy z wadliwymi systemami, od połączeń elektrycznych po awarie mechaniczne, w zakresie temperatur od -25 do +380°C, a następnie dostarczać klientom raporty ze zdjęciami dokumentującymi naprawę. Model TG267 umożliwia dodatkowo pomiar styków za pomocą termopary z sondą typu K do odczytu temperatury.

Poprawa ostrości i perspektywy

Kamera FLIR TG267 została zbudowana na podstawie detektora podczerwieni FLIR Lepton o rozdzielczości 160×120 i wyposażona w opatentowane algorytmy przetwarzania obrazu zapewniające najwyższą jakość obrazów. Opatentowana przez FLIR technologia Multi Spectral Dynamic Imaging (MSX™) z dwiema kamerami uwypukla szczegóły z wbudowanej kamery wizualnej na całych obrazach termowizyjnych w celu poprawy ostrości i perspektywy.

Wyposażenie kamery termowizyjnej

Model FLIR TG267 jest wyposażony w wielopunktowy wskaźnik laserowy do wyraźnego wskazywania mierzonego obszaru oraz jasną latarkę LED do pracy w ciemnych, trudno dostępnych miejscach.

Przesyłanie obrazów z kamery termowizyjnej

Technologia Bluetooth Low Energy (BLE) umożliwia użytkownikom łatwe przesyłanie obrazów i danych na urządzenia mobilne w celu udostępniania i generowania raportów. Model TG267 przechowuje do 50 000 obrazów, które użytkownicy mogą odtwarzać na 2,4-calowym kolorowym wyświetlaczu, który jest bardziej wyrazisty i o 80% większy niż w poprzednich modelach.

Dzięki akumulatorowi litowo-jonowemu kamera działa przez 5 godzin ciągłego użytkowania. 

Kamera Kamera FLIR TG267 będzie dostępna w czwartym kwartale 2019 roku.

Więcej informacji o FLIR TG267 znajduje się na stronie www.FLIR.com/TG267

RE

Fot. Flir

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter