Korekta programu dofinansowania fotowoltaiki

21/10/2019
instalacja fotowoltaiczna na dachu

Ministerstwo Energii zgodziło się na dokonanie zmiany w programie dofinansowania mikroinstalacji fotowoltaicznych. Od 11 października 2019 r. wnioskodawcy, którzy posiadają niezbędne kwalifikacje mogą dokonać samodzielnego montażu zakupionej instalacji PV.

Program Mój Prąd jest prowadzony przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jego celem jest zwiększenie produkcji energii elektrycznej z fotowoltaiki. Nabór wniosków rozpoczął się 30 sierpnia 2019 r.

Zobacz także: Stan programu Mój Prąd

Instalację PV można instalować samodzielnie

W związku z licznymi postulatami wnioskodawców, w dniu 11 października 2019 r. nastąpiła korekta wniosku o dofinansowanie do programu Mój Prąd. Osoby, które zgłosiły wniosek mogą dokonać samodzielnego montażu zakupionej mikroinstalacji PV, pod warunkiem, że dysponują odpowiednimi kwalifikacjami.

Data zakończenia naboru w Programie Mój Prąd to 20 grudnia 2019 r. lub do wyczerpania alokacji środków. Kolejny nabór planowany jest na początek 2020 r.

Wniosek online

Do tej pory wnioski o dofinansowanie można było składać jedynie w formie papierowej. Od 21 października 2019 r. możliwa jest rejestracja online. Na portalu gov.pl pojawiła się nowa e-usługa umożliwiająca załatwienie tej sprawy przez internet.

RE

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter