Łączy nas napięcie – nowa platforma dla elektrotechników i nie tylko

04/02/2021
Łączy nas napięcie - platforma TIM

Platforma laczynasnapiecie.pl, która powstała z inicjatywy TIM.pl, to miejsce, w którym zarówno laicy, jak i branżowi eksperci mogą dzielić się swoją wiedzą oraz zadawać pytania na wszelkie tematy związane z szeroko pojętą elektrotechniką.

„Łączy nas napięcie” to ogólnodostępny serwis działający na zasadzie Q&A (pytania i odpowiedzi). Każdy może założyć w nim konto, a następnie samemu zadawać pytania i udzielać odpowiedzi na kwestie poruszone przez innych. Dostępnych jest sześć kategorii tematycznych: elektryka, oświetlenie, dom i ogród, elektronika, budownictwo oraz mechanika.

Pytania, odpowiedzi i… nagrody

Serwis laczynasnapiecie.pl został stworzony z myślą o osobach, które poszukują rozwiązań problemów dotyczących wszystkiego, co związane jest z branżą elektrotechniczną. To idealne miejsce do zadawania pytań przez elektryków, majsterkowiczów, osoby przeprowadzające remont mieszkania czy uczniów szkół technicznych – w skrócie portal dla każdego, kto ma do czynienia z prądem.
Każdy zarejestrowany użytkownik może zarówno zadawać własne pytania, jak i pomagać innym poprzez udzielanie odpowiedzi na ich problemy lub przeprowadzanie dyskusji na dany temat. Motywacją do angażowania się w życie społeczności jest system punktacji i nagradzania najaktywniejszych. Każde zadane pytanie oraz udzielona odpowiedź wiążą się z przypisaniem do danego konta odpowiedniej liczby punktów. Także użytkownicy mogą oceniać wartość wypowiedzi innych, przyznając, popularne w mediach społecznościowych, kciuki w górę i w dół, co przekłada się na punkty dodanie lub ujemne. Suma tych wszystkich aktywności pozwala na sporządzanie dwumiesięcznego i rocznego rankingu oraz nagradzanie najbardziej zaangażowanych i pomocnych osób. Stawka jest wysoka – do zdobycia są cenne nagrody rzeczowe (wartość nagród rocznych przekracza 10 tys. złotych) oraz stałe rabaty na zakupy do wykorzystania na platformie e-handlowej TIM.pl, które sięgają nawet 500 zł.

Odpowiedzialny biznes

TIM już od kilku lat utrzymuje się na pozycji lidera (pod względem wielkości obrotów) hurtowej dystrybucji artykułów elektrotechnicznych w Polsce. Dla władz spółki dbanie o integrację branżowej społeczności i edukację w zakresie elektrotechniki jest swoistą powinnością TIM-u.

Naszą ambicją jest utrzymywanie pozycji lidera, co wiąże się z ciągłym rozwojem na wielu polach – mówi Piotr Nosal, członek zarządu i dyrektor handlowy TIM SA. – Projekt „Łączy nas napięcie” wpisuje się w naszą strategię odpowiedzialnego biznesu, którą realizujemy między innymi poprzez profesjonalizację działań, rozwój wspólnie z naszym otoczeniem i wymienianie się wiedzą – dodaje.

Eksperci i ich porady

Oprócz części, gdzie udzielać może się cała społeczność, na platformie znajduje się również blog ekspercki – przestrzeń, w której publikowane są artykuły przygotowywane przez praktyków posiadających merytoryczną wiedzę w danych dziedzinach.

Blog ekspercki jest pewnego rodzaju bazą wiedzy, gdzie znaleźć można konkretne przykłady i porady, opisane przez profesjonalistów – tłumaczy Piotr Bibik, koordynator projektu „Łączy nas napięcie”. – Stale wzbogacamy to miejsce kolejnymi artykułami i pozyskujemy do współpracy kolejnych branżowych specjalistów. Dążymy do tego, aby cała platforma zasilona była jak najrzetelniejszymi i jak najwartościowszymi treściami – dodaje.

TIM

Zapisz się na bezpłatny newsletter