Jak zabezpieczyć instalacje fotowoltaiczne? Porady od firmy Jean Mueller

20/07/2020
okładka katalogu ochrona instalacji PV Jean Mueller

Firma Jean Mueller Polska wydała nowy katalog zabezpieczeń do instalacji fotowoltaicznych skierowany do projektantów, wykonawców, inwestorów i pasjonatów energii uzyskiwanej ze słońca. To już piąte wydanie wzbogacone o nowe produkty marki Jean Mueller oraz Citel.

W związku z rosnącym zainteresowaniem na energię pozyskiwaną ze źródeł odnawialnych, a w szczególności ze słońca, firma postanowiła uzupełnić treść katalogu o praktyczną wiedzę dotyczącą instalacji fotowoltaicznych. Opisane zostało zjawisko powstawania wyładowania atmosferycznego oraz skutki, jakie ze sobą niesie. Wyjaśniona jest pokrótce idea stosowania ochrony odgromowej na budynkach wyposażonych w instalacje PV.

Katalog klasyfikuje ograniczniki przepięć ze względu na ich sposób działania i budowę oraz podpowiada, jak należy je właściwie dobierać w oparciu o parametry samych modułów, usytuowanie instalacji, układ sieci oraz obecność innych systemów.

W nowym katalogu prezentowane są zabezpieczenia przeciwprzepięciowe oraz przetężeniowe niezbędne do prawidłowego działania instalacji PV. Wkładki topikowe 10×38 1000VDC oraz typu NH o charakterystyce gPV i Un=750-1500VDC wraz z podstawami i rozłącznikami bezpiecznikowymi produkowane przez firmę Jean Mueller GmbH są gwarantem najwyższej jakości i niezawodności.

Ograniczniki przepięć typu T1+T2 oraz T2 i T3 to produkty Citel, jednego z głównych europejskich producentów zabezpieczeń przeciwprzepięciowych. Część z nich wykonana jest w oparciu o opatentowaną przez firmę Citel technologię VG, której zalety również są opisane. To najlepsze tego typu produkty dostępne na rynku.

Nowością w ofercie Jean Mueller Polska są rozłączniki bezpiecznikowe skrzynkowe KETO i listwowe SL na napięcie 800VAC wraz z wkładkami bezpiecznikowymi NH o charakterystyce gG i gS dedykowane do ochrony falowników nowej generacji po stronie napięcia przemiennego.

Większość zaprezentowanych w nowym katalogu urządzeń znajduje się w ciągłej sprzedaży i jest dostępna z magazynu firmy Jean Mueller Polska w Warszawie.

www.jeanmueller.pl

Zapisz się na bezpłatny newsletter