Profesjonalne oprawy oświetleniowe z drukarek 3D

05/12/2019
wykonanie oprawy oświetleniowej w drukarce 3D

Druk 3D to niezwykle elastyczna, bardziej ekologiczna forma produkcji z wykorzystaniem materiału poliwęglanowego, umożliwiającą projektowanie opraw na zamówienie albo precyzyjne dostosowywanie ich do potrzeb klientów. Firma Signify wprowadza profesjonalne oprawy oświetleniowe LED wytwarzane za pomocą drukarek 3D.

Inwestycje Signify w druk 3D

Firma Signify dopracowała metodę druku 3D w swojej fabryce w Holandii, w miejscowości w Maarheeze. Ma się tutaj znaleźć nawet 500 drukarek 3D umożliwiających wytwarzanie opraw o wysokości i szerokości do 60 cm.

Signify planuje także otwarcie fabryk w Stanach Zjednoczonych, Indiach i Indonezji. W styczniu 2020 r. zostanie uruchomiony nowy zakład druku 3D Signify w Burlington w stanie Massachusetts, który będzie obsługiwał zarówno rynek profesjonalny, jak i konsumencki. Niedługo później zostaną otwarte kolejne zakłady w Noidzie w Indiach i Dżakarcie w Indonezji.

Kontakty Signify na oprawy oświetleniowe z drukarek 3D

Detalista odzieżowy Marks and Spencer (M&S) do końca 2020 r. zakończy pierwszą fazę wdrażania w swoich brytyjskich sklepach tysięcy opraw oświetleniowych LED wytwarzanych za pomocą drukarek 3D. Firma dołączyła tym samym do innych dużych klientów, takich jak Albert Heijn, SAS, Total i Praxis.

Jesteśmy pierwszym producentem oświetlenia, który produkuje oprawy w technologii druku 3D na skalę przemysłową, co umacnia naszą pozycję rynkowego pioniera i ekologicznego innowatora. Możemy szybko tworzyć nowe wzory lub dostosować istniejące, aby spełniać potrzeby klientów bez dużych inwestycji i długich cykli rozwojowych. Klienci mogą wprowadzić swoje pomysły w życie w ciągu kilku dni, a nie miesięcy, a druk 3D pochłania mniej energii – powiedziała Olivia Qiu, główny dyrektor ds. innowacji w Signify.

Szybka internetowa usługa druku 3D

Firma Signify zapowiedziała również wdrożenie w Europie pierwszej internetowej usługi, która pozwala konsumentom projektować ozdobne oprawy oświetleniowe. W ofercie znajduje się m.in. lampa stołowa Philips LED wykonana z 24 płyt CD, którą klienci mogą dostosować do własnych potrzeb.

RE

fot. Signify

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter