Osprzęt elektroinstalacyjny i oświetleniowy na MerXu

15/04/2021

Oświetlenie to nie tylko oprawy oraz źródła światła, lecz także dodatkowe elementy wspomagające pracę lamp, oszczędzające energię elektryczną, zapewniające bezpieczeństwo czy umożliwiające tworzenie aranżacji świetlnych. Na merXu klienci mogą zaopatrzyć się w osprzęt oświetleniowy przydatny w instalacjach elektrycznych w mieszkaniach, domach, budynkach użyteczności publicznej oraz przemyśle, a także w oświetleniu zewnętrznym.

Czujniki ruchu i obecności na merXu

W technice oświetleniowej wykorzystywane są różnego rodzaju czujniki. Do najczęściej stosowanych należą dostępne na platformie zakupowej merXu czujniki zmierzchowe, ruchu oraz obecności. Czujniki zmierzchowe reagują na natężenie światła naturalnego i powodują załączenie zsynchronizowanego z nimi oświetlenia po zapadnięciu zmroku. Doskonale nadają się dla stałego oświetlenia ulicznego, parkowego, ale także podświetlenia numeru domu czy ścieżek w ogrodzie. Czujniki ruchu, z kolei, reagują, kiedy wykryją ruch – przydają się do zwiększenia bezpieczeństwa na różnego rodzaju terenach nadzorowanych, a także do oświetlenia ciągów komunikacyjnych. Z kolei czujniki obecności nie pozwalają na wyłączenie oświetlenia, dopóki w danym pomieszczeniu przebywają ludzie. Przydatne są w łazienkach w obiektach użyteczności publicznej, czy też w korytarzach i na klatkach schodowych.

Sterowanie oświetleniem – piloty, ściemniacze i systemy typu „smart”

Załączanie, wyłączanie i regulowanie natężenia oświetlenia bywa uciążliwe, szczególnie w przestrzeniach łączących ze sobą kilka funkcji, np. salon, jadalnię i kuchnię. Użytkownicy mają swoje ulubione ustawienia świateł, jednak ich każdorazowe zestawianie zabiera niepotrzebnie czas i energię. Dlaczego więc nie zaprogramować swoich ulubionych scen świetlnych, a później przywołać je jednym kliknięciem przycisku czy pilota? Pomogą w tym oferowane na merXu systemy typu „smart”, które pozwalają na zaprogramowanie od kilku do kilkunastu ustawień, a także automatyczne ich załączanie oraz zdalne sterowanie oświetleniem za pomocą pilota czy smartfona. Zarządzać można nie tylko oświetleniem wewnątrz domu, lecz również na zewnątrz – w ogrodzie czy na podjeździe.

Świetlówkowe układy zapłonowe na merXu

Mimo popularności oświetlenia ledowego, które jest tanie w użytkowaniu oraz dzięki niewielkim mocom pozwala na wykonanie ciekawych aranżacji świetlnych bazując na zwykłej domowej instalacji elektrycznej, świetlówki nie wychodzą z użycia.

Ich zaletą jest światło o dużym natężeniu, które może być jeszcze spotęgowane przez oprawy rastrowe. Te źródła światła odznaczają się również szerokim kątem emisji, stąd ich duża popularność, szczególnie w obiektach, gdzie istotne jest natężenie światła na powierzchniach roboczych. Świetlówki wymagają do prawidłowego działania układów zapłonowych, które niestety są elementami awaryjnymi. Na szczęście w wielu przypadkach można je wymienić, bez konieczności zakupu nowej lampy. Na platformie zakupowej merXu klienci znajdą wiele rodzajów układów zapłonowych, w tym również starterów, które umożliwiają wymianę tradycyjnych świetlówek na LED.

Zobacz także: Osiem powodów, dla których warto korzystać z merXu

Osprzęt elektroinstalacyjny Timex-Elektro na platformie merXu

Jedną z licznych firm, które podjęły aktywne działania handlowe na internetowej platformie handlowej merXu jest polski producent sprzętu elektroinstalacyjnego – firma Timex-Elektro Sp. z o.o. Sp.k. ze Szczecinka.

Timex-Elektro to polska firma działająca od 1983 r. Jest ona jednym z największych polskich producentów i dystrybutorów oferującym głównie osprzęt elektroinstalacyjny – serie wyłączników i gniazd podtynkowych i natynkowych (IP20 i IP44), wtyczki, rozgałęźniki i przedłużacze, listwy podblatowe, puszki  i listwy zaciskowe oraz wentylatory. Wysoka jakość i niezawodność produktów firmy zapewniana jest dzięki nowoczesnej i innowacyjnej technologii produkcji, najlepszym surowcom, a także wieloletniemu doświadczeniu w produkcji popartemu własnymi patentami. Produkty Timex-Elektro posiadają wszelkie certyfikaty i deklaracje zgodności. Ich głównymi odbiorcami są hurtownie sprzętu elektrycznego oraz sklepy budowlane na terenie całego kraju, Europy, Eurazji i Afryki Północnej.

Podjęliśmy współpracę z merXu, ponieważ widzimy jak dynamicznie rozwija się e-commerce w sektorze B2B. MerXu zapewnia nam dostęp do nowych, potencjalnych klientów nie tylko w Polsce, ale również na rynkach międzynarodowych. To bardzo obiecujący projekt wsparty ogromnym doświadczeniem osób, które go realizują – mówi Wojciech Pyszkowski, dyrektor zarządzający firmy Timex.

MerXu

Zapisz się na bezpłatny newsletter