Dlaczego warto inwestować w ultrawydajne oświetlenie LED?

04/04/2024
Oświetlenie LED Philips Ultra Efficient

Philips LED Ultra Efficient to prawdziwy przełom w branży oświetleniowej

Technologia LED znana jest z energooszczędności, lecz w praktyce nie wszyscy producenci wykorzystują pełnię jej możliwości. Signify wyłamuje się z tej reguły, czego dowodem jest oświetlenie LED nowej generacji Philips Ultra Efficient. Jest ono nieporównywalnie bardziej wydajne niż standardowe produkty LED. Przekłada się to oczywiście na niemałe oszczędności, zwłaszcza teraz w dobie kryzysu energetycznego.

Po co wymieniać LEDy na LEDy?

Ultrawydajne oświetlenie Ultra Efficient wizualnie niewiele różni się od innych produktów Philips, jednak w praktyce jest to prawdziwie przełomowa technologia. Chcąc się o tym przekonać, wystarczy przyjrzeć się podstawowym parametrom:

  • Nowa klasa energetyczna A (oraz B dla reflektorów punktowych);
  • 3x dłuższa trwałość w porównaniu do standardowych produktów LED;
  • Przełomowa skuteczność świetlna 210 lm/W.

Firma Signify w 2021 roku jako pierwsza wprowadziła na rynek oświetleniowy żarówkę Philips LED w klasie energetycznej A, która zużywa o 60% mniej energii niż porównywalna, standardowa żarówka LED firmy Philips i aż o 90% mniej niż konwencjonalna żarówka.

W 2023 roku MASTER LEDtube UE kontynuuje tę innowację technologiczną w celu poszerzenia portfolio energooszczędnych produktów, które spełniają kryteria klasy A nowych unijnych ram dotyczących etykietowania energetycznego i ekoprojektu. Zgodnie z tymi zaktualizowanymi przepisami produkty oświetleniowe muszą mieć efektywność energetyczną na poziomie co najmniej 210 lm/W, aby otrzymać najwyższą ocenę A.


Dowiedz się, jak przejść na technologię LED


Ulepszone parametry skutkują imponującymi oszczędnościami. Zakup oświetlenia Philips Ultra Efficient zwraca się szybko, zwłaszcza przy gwałtownie rosnących cenach energii. Oczywiście im większa skala inwestycji, tym większe osiągamy oszczędności.

Dawna klasa energetyczna A+ vs obecna klasa A

Osiągnięcie wymagań starej klasy energetycznej A jeszcze niedawno nie było dużym wyzwaniem. Była nią oznaczona większość dobrej jakości sprzętów elektronicznych. W 2022 roku zaostrzono jednak kryteria klasyfikacji energetycznej. W efekcie produkty z dawnej kategorii A lub nawet A++ spadły do kategorii F i G.

Tuby i żarówki Philips LED Ultra Efficient to pierwsze na polskim rynku oświetlenie w nowej klasie A. Oznacza to, że na sklepowych półkach niełatwo znaleźć równie wydajne produkty. Portfolio Philips Ultra Efficient to prawdziwy przełom w branży oświetleniowej. Co więcej, jest ono systematycznie rozszerzane o nowe pozycje.

Artur Różak, Sales Manager Professional Channel, Signify Poland Sp. z o.o.

Kto najwięcej zyska na modernizacji oświetlenia?

Rodzina produktów Philips Ultra Efficient powstała z myślą o miejscach, gdzie oświetlenie działa przez długi czas i w związku z tym generuje wysokie koszty. Z pomocą nadzwyczaj wydajnych tub i żarówek LED można z dnia na dzień drastycznie je obniżyć.

Gdzie szczególnie sprawdzą się produkty Philips Ultra Effcient?

  • w zakładach przemysłowych i magazynach,
  • w sklepach i różnego rodzaju punktach usługowych,
  • w szpitalach, na dworcach i w innych przestrzeniach użyteczności publicznej.

Innymi słowy wszędzie tam, gdzie dodatkowe oświetlenie jest niezbędne przez większość dnia. Produkty Philips Ultra Efficient ograniczą zapotrzebowanie instalacji na energię elektryczną i pomogą zmniejszyć koszty jej utrzymania.

Zwiększenie wydajności oświetlenia jest również w interesie firm, które starają się obniżać koszty środowiskowe. Modernizacja z wykorzystaniem produktów Philips Ultra Efficient pozwala nie tylko zmniejszyć zużycie energii, lecz również ograniczyć emisje CO2. W grę wchodzą niemałe oszczędności.

Wymieniając wyłącznie jedną standardową tubę CorePro LEDtube 14.5W na tubę Master LEDtube Ultra Efficient 11.9W, zmniejszamy emisję CO2 o nie bagatela 178,1 kg, uwzględniając całkowity czas użytkowania produktu.[1]

Oświetlenie Philips Ultra Efficient może być więc niemałą pomocą na drodze ku realizacji celów zrównoważonego rozwoju. Możliwe jest także pozyskanie funduszy na modernizację z UE, ponieważ produkty Philips wspierają transformację energetyczną budynków i tym samym wpisują się w założenia Europejskiego Zielonego Ładu.  

Jeśli jednak nie prowadzisz działalności i zwyczajnie stoisz przed wyborem nowej żarówki, również możesz rozważyć zakup ultrawydajnych źródeł światła Philips Ultra Efficient. Trwający kryzys energetyczny pokazał nam, że energię nie tyle warto, co trzeba oszczędzać. Nawet jeśli początkowy koszt zakupu żarówki jest wyższy, zwróci się podczas eksploatacji.

Wejdź na naszą stronę i sprawdź:

  • dlaczego warto przejść na oświetlenie LED,
  • jakie oświetlenie konwencjonalne zostało wycofane,
  • które konwencjonalne produkty można zastąpić na Philips LED.

Autor artykułu:
Artur Różak
Sales Manager
Professional Channel Signify Poland Sp. z o.o.


[1] Wg wskaźnika  KOBiZE z 2023

Zapisz się na bezpłatny newsletter