Orlen uruchomił pierwszą ultraszybką stację ładowania na autostradzie A1

23/11/2022
ultraszybka stacja ładowania Orlen

PKN ORLEN uruchomił pierwszą w swojej sieci ultraszybką stację ładowania o mocy 175 kW. Urządzenie pozwala naładować samochód od 10 do 80 proc. pojemności jego baterii w około 20 minut. Można już z niej korzystać na autostradzie A1.

Zobacz także: Infrastruktura ładowania pojazdów elektrycznych RAPORT

W Polsce Grupa ORLEN posiada ponad 300 stacji o mocy do 50  kW i aż 160 urządzeń o mocy 50-150 kW. Rozszerzenie oferty o ultraszybkie ładowarki to odpowiedź na rosnące potrzeby klientów z rynku e-mobility. Biorąc pod uwagę wzrost popularności samochodów elektrycznych oraz rosnący potencjał kolejnych modeli, koncern zainwestował w innowacyjne stacje ładowania o dużej mocy.

Z pierwszej, ultraszybkiej stacji ładowania można już skorzystać na autostradzie A1, na MOP Machnacz Południe. Dysponując mocą 175 kW, stacja jest w stanie naładować baterię o pojemności powyżej 70 kWh od 10 do 80 proc. w nieco ponad 20 minut.
Urządzenie firmy Ekoenergetyka-Polska zostało wyposażone w złącza zgodne ze wszystkimi, dostępnymi na polskim rynku, modelami samochodów elektrycznych. Korzystając z aplikacji mobilnej ORLEN Charge można uzyskać informację o dostępności złączy oraz monitorować bieżącą sesję ładowania.

Cennik na ładowanie aut elektrycznych dostępny jest na stronie: https://orlencharge.pl/ oraz w aplikacji ORLEN Charge.

Zgodnie ze strategią, w sieci ORLEN powstaną kolejne ultraszybkie ładowarki. Do 2030 roku Grupa ORLEN będzie dysponowała co najmniej 1000 stacji ładowania w Polsce, w tym o mocy 150-350 kW. 

RE, fot. ORLEN

Zapisz się na bezpłatny newsletter