APATOR: rezygnacja prezesa i powołanie nowego

31/01/2023

Apator SA informuje, że w dniu 31 stycznia 2023 roku Rada Nadzorcza otrzymała rezygnację Arkadiusza Chmielewskiego z pełnienia funkcji prezesa zarządu Apator SA. Rezygnacja wynika z przyczyn osobistych i została złożona ze skutkiem na dzień 28 lutego 2023 r.

Jednocześnie Rada Nadzorcza spółki powołała Macieja Wyczesany na stanowisko prezesa zarządu Apator SA z dniem 1 marca 2023 roku.

Od dnia 1 marca 2023 r. zarząd Apator SA działał będzie w następującym składzie:

  • Maciej Wyczesany – prezes zarządu,
  • Tomasz Łątka – członek zarządu.

Maciej Wyczesany jest menadżerem z ponad 20-letnim doświadczeniem zdobytym w podmiotach branży przemysłowej z kapitałem zarówno polskim, jak i międzynarodowym.

W latach 2009-2022 pełnił funkcje dyrektora finansowego i członka zarządu w DOVISTA Polska Sp. z o.o., należącej do duńskiej grupy VKR produkującej stolarkę okienną i drzwiową, w skład której wchodzi m.in. Velux.
W latach 2006-2009 pełnił funkcję CFO oraz głównego księgowego w należącej do szwedzkiej grupy kapitałowej spółce Gunnebo Industries, działającej w branży budowlanej.

Maciej Wyczesany był odpowiedzialny m.in. za procesy fuzji i przejęć oraz procesy inwestycyjne związane ze zwiększaniem wartości firmy. Bezpośrednio zarządzał obszarami finansów, controllingu, HR oraz IT. Realizował zadania związane z opracowaniem i wdrażaniem strategii firm, budowaniem zespołów oraz procesami zmiany kultury organizacyjnej.

W latach wcześniejszych Maciej Wyczesany zdobywał doświadczenie zawodowe jako menadżer ds. finansów, księgowości oraz kontroler finansowy.
Jest absolwentem kierunku ekonomia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika oraz programu IMD – Digital Disruption in Business.

RE, ESPI

array(3) {
  [0]=>
  int(67058)
  [1]=>
  int(65397)
  [2]=>
  int(1059)
}
Zapisz się na bezpłatny newsletter