Kompleksowe rozwiązania zrównoważonego rozwoju. Oświetlenie LED w budynkach

20/09/2022

Signify nawiązało współpracę strategiczną z firmą Westbridge Advisory w Polsce

Signify nawiązał współpracę z firmą doradczą Westbridge. Partnerstwo to jest odpowiedzią na wyzwania, jakie stoją przed branżą nieruchomości w związku z realizacją celów zrównoważonego rozwoju. Budynki odpowiadają za blisko 40% emisji gazów cieplarnianych na świecie. Poprawa ich efektywności energetycznej jest jednym z filarów Europejskiego Zielonego Ładu.

W ramach współpracy Signify wspiera właścicieli, inwestorów i deweloperów w zmniejszeniu zapotrzebowania energetycznego ich budynków poprzez zastosowanie nowoczesnych systemów sterowania LED. Westbridge specjalizujące się w optymalizacji kosztów operacyjnych portfeli nieruchomości oraz w doradztwie w zakresie zarządzania obiektami i energią. Łącząc siły, obie firmy, skutecznie wspierają klientów w realizacji ich strategii korporacyjnych ESG (Environment Social Governance).

Wspólna propozycja do rynku to także szansa dla firm na znaczące oszczędności i uwolnienie środków, które dziś pochłaniają, nawet czterokrotnie wyższe niż dwa lata temu, ceny energii.

Zielone inwestycje to nieunikniony kierunek nie tylko ze względu na regulacje państwowe i instrumenty finansowe, ale również oczekiwania konsumentów. Z raportu The Global Sustainability Study 2021 wynika, że w ciągu ostatnich 5 lat, aż 85% konsumentów zmieniło swoje decyzje zakupowe na bardziej proekologiczne. W badaniu wzięło udział 10 000 osób, a im młodsza generacja, tym większa świadomość ekologiczna.

Obie firmy doradzają również klientom, jak umiejętnie przełożyć decyzje inwestycyjne w obszarze efektywności energetycznej na raportowanie ESG, korzystając także z własnych doświadczeń.

Zobacz także: Najwyższa efektywność energetyczna. Signify wprowadza nową tubę LED

Signify od 2020 roku jest firmą neutralną węglowo we wszystkich operacjach, korzysta w 100% z energii ze źródeł odnawialnych. Za swoje działania w 2021 roku otrzymała nagrodę UN Global Climate Action Award. Znajduje się również w gronie 1% firm na świecie posiadających ocenę Platinum w rankingu EcoVadis. Jest to największa platforma na świecie oceniająca działanie przedsiębiorstw w obszarze zrównoważonego rozwoju. Weryfikacji podlega 75 000 firm w 200 sektorach w 160 krajach.

RE na podstawie materiałów Signify, fot. Signify

Zapisz się na bezpłatny newsletter