Rezygnacja ze stanowiska prezesa ELQ

26/02/2021

Krzysztof Zawadzki zrezygnował z pełnienia funkcji prezesa zarządu ELQ SA.

Krzysztof Zawadzki został powołany na stanowisko prezesa zarządu ELQ SA w dniu 8 kwietnia 2020 r. Pod koniec lutego 2021 r. złożył rezygnację. Decyzja była podyktowana względami osobistymi.

Do pełnienia funkcji prezesa ELQ została oddelegowana Żaneta Żak – członek Rady Nadzorczej. Będzie na tym stanowisku przez dwa miesiące, począwszy od 1 marca 2021 r.

ELQ jest producentem stacji transformatorowych i rozdzielnic. Zajmuje się także projektowaniem i budową farm fotowoltaicznych i wiatrowych. Fabryka znajduje się w Częstochowie. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.


Krzysztof Zawadzki przez większość swojej kariery zawodowej związany był z energetyką zawodową. Pracę rozpoczął w Elektrowni Łagisza, a następnie kontynuował swoją karierę zawodową w Południowym Koncernie Energetycznym S.A. i Tauron Polska Energia S.A., gdzie w latach 2009-2015 pełnił funkcję wiceprezesa zarządu TAURON Polska Energia S.A. ds. ekonomiczno-finansowych.

Krzysztof Zawadzki ma 53 lata. Jest doświadczonym menadżerem – w swoim dorobku zawodowym ma udział w wielu znaczących projektach związanych z restrukturyzacją, pozyskaniem finansowania, M&A czy optymalizacją działalności operacyjnej.

W latach 2015-2020 pracował także dla takich spółek jak KOPEX S.A., SARE S.A., OMNITEC S.A., a także z powodzeniem realizował szereg projektów konsultingowych w oparciu o własną działalność gospodarczą. Przez wiele lat zasiadał w radach nadzorczych wielu spółek prawa handlowego.

Krzysztof Zawadzki jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz studiów doktoranckich na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Ukończył także wiele specjalistycznych kierunków na studiach podyplomowych w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej m.in. w zakresie finansów, rachunkowości a także podatków. Posiada uprawnienia biegłego rewidenta.

Zobacz także: Kondycja firmy ELQ

RE

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter