Inteligentne zarządzanie oświetleniem z zasilaczem LED

30/11/2018
Zasilacz LED

Elektroniczny zasilacz LED firmy Beghelli – poprzez wbudowany w każdą z opraw czujnik światła – pozwala na automatyczną regulację strumienia oprawy, utrzymując wartość natężenia oświetlenia na projektowym poziomie.

Programowanie według specyficznego scenariusza oświetlenia

W porównaniu do klasycznych rozwiązań zasilacz SD wraz z Systemem AutoDimm zapewnia oszczędność energii elektrycznej do 80%, a w połączeniu z dodatkowymi modułami pozwala w pełni zautomatyzować oświetlenie w firmie. SmartDriver umożliwia programowanie opraw zgodnie ze specyficznymi scenariuszami oświetlenia, odpowiadającymi codziennym sytuacjom lub zaprogramowanie ich działania dopasowanego do wykonywania określonych czynności przez użytkowników (np. kiedy pracownicy udają się na przerwę i hala produkcyjna pozostaje pusta). Mogą one być uruchamiane lokalnie lub zdalnie poprzez Opticom (programowanie oprawy za pomocą lampy błyskowej z telefonu oraz aplikacji Opticom), za pośrednictwem jednostki sterującej lub aplikacji.

Kalibracja zasilacza LED

Zasilacz SD kalibruje się za pomocą dwóch trybów AutoDimm – Natural Light oraz Dynamic Light:

  • Natural Light uzależnia swoją pracę od ilości światła dziennego docierającego do pomieszczenia i w ten sposób automatycznie reguluje strumień oprawy;
  • Dynamic Light reaguje na szybkie zmiany natężenia, uaktywniając zaprogramowaną wcześniej scenę, która będzie obowiązywać przez dowolny, zaprogramowany okres czasu.

Podstawowe cechy zasilacza LED

Inteligentny zasilacz SD daje możliwość współpracy z innymi popularnymi protokołami komunikacyjnymi, takimi jak analogowy 1-10V czy cyfrowy DALI.

Zasilacz SD montowany jest w produktach oświetlenia podstawowego m.in. Acciaio ECO LED, BS100 LED czy Lens Panel LED, a także w oprawach o dużej mocy jak H400 LED.

W opcji zarządzania radiowego zasilacz pozwala zintegrować oświetlenie podstawowe i awaryjne za pomocą pojedynczej jednostki zarządzającej. Podstawowe oprawy oświetleniowe wyposaża się wówczas w moduły komunikacji radiowej, które następnie podpina się do zasilacza. Zapewnia to bezprzewodowe zarządzanie bez konieczności stosowana dodatkowego okablowania sterującego.

Zastosowanie zasilacza LED

SmartDriver znajdzie swoje zastosowanie w oprawach przeznaczonych do obiektów wielkopowierzchniowych, w których priorytetowe jest obniżenie kosztów energii elektrycznej pobieranej przez oświetlenie. Oprawy z zasilaczem SD możemy zamontować w magazynach, halach przemysłowych, biurach czy galeriach handlowych.

Zasilacz LED jest częścią autorskich systemów: AutoDimm, System Radiowego Zarządzania oraz Opticom. SmartDriver firmy Beghelli.

Urządzenie spełnia wymagania dyrektywy UE dotyczące EMC (zakłóceń elektromagnetycznych) oraz bezpieczeństwa użytkowania (LVD).

Źródło: Beghelli

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter