Debiut giełdowy spółki fotowoltaicznej

24/11/2021
Mariusz Kostrzewa prezes Zeneris Projekty debiut na GPW

Zeneris Projekty S.A. dołącza do listy firm fotowoltaicznych notowanych na NewConnect. Debiut odbył się 24 listopada 2021 r.

Zeneris Projekty z Poznania zajmuje się inwestycjami w zakresie odnawialnych źródeł energii. Firma rozpoczęła działalność w 2007 r. od hydroenergetyki. W portfolio znajduje się 30 dokumentacji projektowych i projektów dotyczących budowy elektrowni wodnych w różnych technologiach. W 2016 r. oferta została uzupełniona o fotowoltaikę, co wywarło wpływ na zmianę struktury przychodów spółki.

Za 2020 r. Zeneris Projekty S.A. osiągnął przychody w wysokości 6,23 mln zł. Zysk netto w 2020 roku wyniósł ponad 770 tys. zł w porównaniu do blisko 34,5 tys. zł zysku z roku 2019, gdy spółka prowadziła działalność głównie w zakresie projektowania hydrobudowlanego.
Prezesem zarządu Zeneris Projekty S.A. jest Mariusz Kostrzewa (na zdjęciu).

Zeneris uzyskał 3 mln zł z emisji akcji. Pieniądze zostaną przekazane na rozbudowę kanałów sprzedaży w zakresie fotowoltaiki. W planach jest wprowadzenie do oferty nowych innowacyjnych elementów systemów PV z obszaru wytwarzania i magazynowania zielonej energii oraz realizacja pierwszych projektów w oparciu o technologię magazynowania energii.

Zeneris Projekty S.A. to 377. spółka notowana na NewConnect oraz 28. debiut na tym rynku w 2021 roku.

Zobacz także: Wartość rynkowa firm fotowoltaicznych

RE

Zapisz się na bezpłatny newsletter