Producent materiałów budowlanych tworzy grupę kapitałową na rynku PV

15/02/2021

Ackerman SA, producent urządzeń grzewczych, wzmacnia działalność na rynku fotowoltaiki. Zmienia się w WAT SA i tworzy grupę kapitałową z kompletną ofertą dla branży PV.

Ackerman SA to producent urządzeń grzewczych. Specjalizuje się w produkcji stalowych i kaflowych pieców kominkowych. Na polskim rynku działa od 2010 r. Zarząd Ackerman SA podjął działania mające na celu zmianę nazwy firmy oraz stworzenie grupy kapitałowej działającej na rynku PV.
W IV kwartale 2020 r. firma rozpoczęła przedsięwzięcia biznesowe w zakresie fotowoltaiki: podpisała list intencyjny w sprawie wspólnych działań rynkowych z firmą Omega-Wat Sp. z o.o., a następnie zakupiła 30 proc. udziałów w tej firmie.
Nawiązanie współpracy z Omega-Wat w krótkim czasie pozwoliło firmie Ackerman na zaistnienie na silnie rozwijającym się rynku energii słonecznej w Polsce oraz zaowocowało rozszerzeniem oferty o panele fotowoltaiczne.

Zobacz także: Produkcja energii elektrycznej z OZE, Jak dobrać bezpieczniki do magazynów energii elektrycznej?, Mikroinwertery fotowoltaiczne

Uwzględniając dotychczasową działalność na rynku materiałów budowlanych oraz szansę rozwoju na rynku fotowoltaiki, zarząd spółki postanowił wydzielić działalności produkcji i dystrybucji materiałów budowlanych do spółki zależnej Ackerman Sp. z o.o.
Ackerman SA zmieni nazwę na WAT SA.
Wokół podmiotu dominującego powstanie grupa kapitałowa WAT, obejmująca spółki zależne prowadzące działalność w segmentach związanych z fotowoltaiką m.in. sprzedaż produktów i systemów fotowoltaicznych czy instalacja produktów i systemów fotowoltaicznych.
Grupa WAT będzie również zajmować się produkcją elementów instalacji fotowoltaicznych, w tym w szczególności systemów montażowych oraz produktów offgridowych.
Usługi komplementarne grupy to pozyskiwanie gruntów i przygotowanie projektów pod inwestycje w farmy fotowoltaiczne oraz budowa farm fotowoltaicznych na gruntach własnych (tworzenie spółek celowych dla każdej farmy).

RE

Fot. Omega-Wat

Zapisz się na bezpłatny newsletter