Farmy Fotowoltaiki idą na giełdę

16/02/2021

Spółka Farmy Fotowoltaiki SA, należąca do Berg Holding, planuje wprowadzić akcje na NewConnect.

Debiut Farm Fotowoltaiki SA na NewConnect planowany jest do 12 miesięcy, czyli najpóźniej na początku 2022 r. Farmy Fotowoltaiki na przełomie lutego i marca zwrócą się do inwestorów indywidualnych po 4,05 mln na budowę nowej farmy o mocy 1 MW zlokalizowanej na Podkarpaciu. Stworzą ją wraz z Columbus Energy.

Zobacz także: Moc zainstalowana fotowoltaiki w Polsce

Odnawialne źródła energii stanowią najmłodszą, lecz niezwykle prężnie rozwijającą się gałąź działań Berg Holding SA. Spółka Farmy Fotowoltaiki została założona z myślą o budowie farm fotowoltaicznych na terenie całego kraju. W tym celu, we współpracy z Columbus Energy, realizuje poszczególne projekty farm w ramach spółek celowych. Aktualnie planowaną inwestycją na lata 2021/22 jest nowa farma o mocy 1 MW, położona w Nagoszynie na Podkarpaciu. Instalacja docelowo będzie produkowała energię elektryczną, która zaspokoi zapotrzebowanie 200 gospodarstw domowych. Spółka posiada obecnie zawartą umowę przedwstępną na nabycie projektu farmy wraz z dzierżawą gruntu. Uruchomienie instalacji planowane jest na początek 2022 r.
Spółka obecnie dewelopuje farmy o łącznej mocy 72 MW.
W dniu 10 lutego 2021 r. Farmy Fotowoltaiki poinformowały o podpisaniu umowy dzierżawy działki na okres 29 lat w celu budowy trzech farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 3 MW. Umowa jest częścią strategii, która zakłada powstanie co najmniej 25 projektów farm fotowoltaicznych. Powstają one w ramach spółek celowych w konsorcjum zawiązanym przez Farmy Fotowoltaiki oraz Columbus Energy pod nazwą Columbus & Farmy Sp. z o.o.

Zobacz także: Produkcja energii elektrycznej z OZE

Odnawialne źródła energii cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony inwestorów, w związku z tym należy spodziewać się kolejnych emitentów z tej branży.

RE

Fot. Farmy Fotowoltaiki

Zapisz się na bezpłatny newsletter