Czas montażu modułów PV skraca się o połowę

09/01/2020
konstrukcje Corab dla farm fotowoltaicznych

Firma Corab oferuje unikalny system mocowania modułów na farmach fotowoltaicznych. Bezklemowe rozwiązanie skraca czas montażu nawet o połowę.

Dla dużych farm PV

Innowacyjny system Corab Slide-In to bezśrubowe rozwiązanie do mocowania modułów w konstrukcjach wolnostojących. Montaż jest szybki dzięki bezproblemowemu dostępowi od spodu modułu. Brak śrub i klem przy modułach oznacza, że ten element nie wymaga okresowej kontroli momentu obrotowego. Rozwiązanie pozwala na montaż modułu w czasie mniejszym niż 30 sekund.

Technologia sprawdza się na dużych inwestycjach fotowoltaicznych.

Bezpieczeństwo farm fotowoltaicznych

Dla inwestora najważniejsze jest bezawaryjność i bezpieczeństwo inwestycji, dlatego system Corab Slide-In poddano licznym badaniom i testom. Podczas prac szczególną uwagę poświęcono bezpieczeństwu mocowania w różnych warunkach atmosferycznych oraz oporności na wpływ wiatru i śniegu. System przeszedł pomyślnie wszystkie badania i testy. Eliminuje skutki mikronaprężeń. Dzięki elastycznemu zaciskaniu zredukowane jest ryzyko występowania hot spotów. System pozwala namocowanie i uziemienie w jednej czynności

Zobacz także: Poradnik instalatora – Bezpieczeństwo instalacji PV

Corab to polski producent konstrukcji PV

Firma Corab to największy polski producent konstrukcji dla instalacji fotowoltaicznych. Firma istnieje od 1991 r. Fabryka znajduje się w Bartoszycach. Firma od lat współpracuje z największym producentem stali – firmą ArcelorMittal. W 2019 roku Corab rozbudował linię produkcyjną o kolejne automatyczne profilarki, dzięki temu dwukrotnie zwiększyły się możliwości produkcyjne. Tylko w 2019 roku firma dostarczyła ponad 300 MW konstrukcji wolnostojących. Większość wyeksportowano za granicę.

www.corab.eu

Zamów prenumeratę Rynku Elektrycznego Przejdź do formularza

Zapisz się na bezpłatny newsletter